Debrecen-PSV Eindhoven 1-2

A Dzsudzsák Balázzsal felálló holland PSV Eindhoven 2-1-re nyert a Debrecen ellen az Európa Liga csoportkörében, a budapesti Puskás Ferenc Stadionban.

Európa Liga, 3. forduló, I csoport:
Debreceni VSC-PSV Eindhoven (holland) 1-2
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, v.: Vollquartz (dán)
Gól: Mijadinoszki (35.), ill. Engelaar (40.), Reis (66.)
Sárga lap: Berg (34.)
DVSC: Malinauskas – Nagy Z., Simac, Mijadinoszki, Fodor – Varga J., Kiss Z. – Szakály (Rezes, 79.), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 67.) – Coulibaly
PSV: Isaksson – Hutchinson, Bouma, Marcelo, Pieters – Engelaar – Afellay, Dzsudzsák – Lens (Reis, 46.), Berg, Toivonen (Bakkal, 85.)

92. perc: vége a mérkőzésnek. A Debrecennek továbbra sincs pontja.

91. perc: Dzsudzsák baloldali sarokrúgása után sikerült tisztázniuk a védőknek.

90. perc: az asszisztens tábláján hirdette: 2 perc lesz a hosszabbítás.

85. perc: Bódi 19 méterről szánta el magát lövésre, Isaksson könnyen védett.

Az esélyesebb PSV hátrányból gyűrte le a Lokit (MTI)

85. perc: csatár helyett középpályás a PSV-ben: Toivonen helyett Bakkal állt be.

79. perc: Szakály számára véget ért a mai mérkőzés, helyette Rezes a pályán.

A csoport másik meccsén Cleiton Xavier góljával 2-1-re vezet a Metaliszt Harkiv.

76. perc: Afellay 11 méterről, kissé balról centikkel durrantott a jobb felső sarok mellé.

67. perc: cserélt a magyar bajnok – Yannickot a középpályás Bódi váltotta.

66. perc: furcsa góllal vezet a PSV. Pieters felívelése nyomán Dzsudzsák tarkóján megpattant a labda, amelybe még Reis is beleért, így került a kapu bal oldalába (1-2).

Jelentős a PSV mezőnyfölénye, a Loki védekezik és kontralehetőségre vár.

63. perc: Malinauskas a labda mellé nyúlt, de ebből a bakijából sem lett nagyobb baj.

61. perc: egy kontra során Czvitkovics szaporázta a lépteit, de az indítása hosszú volt…

59. perc: Afellay megpattant lövésénél a kapus ujjheggyel ütötte a labdát szögletre.

54. perc: egy beadás után Malinauskas lábai között átcsusszant a labda, de szerencsére egy védő kisegítette. A litván kapus a szögletet követően aztán magabiztosan védett.

52. perc: csődöt mondott a Loki lestaktikája, de Toivonen nem tudott élni ezzel.

50. perc: Czvitkovics került helyzetbe, de Bouma becsúszva szögletre mentett előle.

47. perc: Dzsudzsák egy pattanás után 17 méterről lőtt, Malinauskas nagyot védett.

46. perc: elkezdődött a második félidő – Lens helyett Reis a pályán a PSV-ben.

45. perc: Vollquartz nem hosszabbított, a dán bíró lefújta az első játékrészt.

A csoport másik meccsén egyenlítettek a hazaiak: Metaliszt Harkiv-Sampdoria 1-1.

43. perc: Dzsudzsák 4 méterről, éles szögből a hosszú alsó sarok mellé küldte a labdát.

40. perc: Engelaar a védőjét megkerülve 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

39. perc: egy formás hazai akció végén Kiss Zoltán az egyik vendégjátékost találta el.

Még egy jó hír: Koman góljával vezet a Sampdoria a Metaliszt Harkov otthonában.

Mijadinoszki góljával még a Loki vezetett (MTI)

35. perc: az előreívelt szabadrúgás után egy védő lábáról került a labda Mijadinoszki elé, aki 6 méterről a kapuba helyezett. Ez volt a Loki első gólja az EL csoportkörében! (1-0).

34. perc: Berg kapott sárga lapot, miután visszarántotta Nagy Zoltánt.

31. perc: Bouma hosszú indítását megcsúsztatták a 16-os vonalánál. A svéd válogatott Berg robbant be a kapu elé, és a labda Simacon megpattanva alig ment mellé…

28. perc: Dzsudzsák beadása nyomán Berg 6 méterről a kapu mellé fejelt.

25. perc: közel járt a gólhoz a Loki – Yannick jobboldali szöglete után Coulibaly továbbcsúsztatta a labdát, amelyet Mijadinoszki néhány méterről a kapufára lőtt.

22. perc: Afellay megpattant lövése nem okozott gondot az elvetődő Malinauskasnak.

A csoport másik meccsén a Komannal felálló Sampdoria 0-0-ra áll Ukrajnában.

17. perc: Dzsudzsák sarokkal (!) hosszan szöktette magát, így odalett a helyzet.

16. perc: Dzsudzsák távoli, életerős szabadrúgása a debreceni sorfalról vágódott le.

14. perc: Afellay 35 méterről lőtt: a labda jócskán a bal kapufa mellett pattogott el.

11. perc: Coulibaly nyargalt a kapu felé, lapos lövését Isaksson csak másodszorra fogta.

11. perc: Yannick a 16-os vonalán épp az előtte álló holland védőbe püfölte a labdát.

9. perc: Toivonen 19 méterről vállalkozott lövésre, a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

5. perc: Szakály lódult meg, de hosszan tolta meg a labdát, és egy védő elrúgta előle.

3. perc: Yannick kapott kiugratást a bal oldalon, de éles szögből jócskán mellé lőtt.

2. perc: Dzsudzsák ment a bal oldalon, de beadásával Lens nem tudott mit kezdeni.

1. perc: a PSV Eindhoven kezdte a mérkőzést.

A Loki eddigi mindkét mérkőzését elveszítette az Európa Liga csoportkörében: az ukrán Metaliszt Harkivtól 5-0-ra, az olasz Sampdoriától 1-0-ra kapott ki. A PSV Eindhoven egy győzelemmel (Harkiv 2-0) és egy döntetlennel (Sampdoria 1-1) áll a csoport élén.