Dzsudzsák gólt lőtt, majd bírót lökdösött – videó

Hiába talált be a Hamburg kapujába a PSV magyar középpályása, idegenben lőtt góllal a németek jutottak tovább az Európa Ligában. Az esélyesek közül a Liverpool és a Juventus simán továbbment a nyolcaddöntőbe. Juhász Roland is góllal segítette csapatát.

Remekül kezdte a PSV Eindhoven a Hamburg elleni meccset az Európa Ligában: az odavágón összeszedett hátrányt már a második percben ledolgozták. A félidő hajrájában Dzsudzsák egy 30 méteres szabadrúgásból tovább növelte az előnyt. A fordulás után szépített a német együttes, majd a magyar középpályás teljesen feleslegesen kiállíttatta magát: tizenegyest reklamált Dzsudzsák, majd meglökte a bírót, aki zuhanyozni küldte.
A meccset megnyerték végül 3-2-re a hollandok, de idegenben lőtt góllal a németek jutottak a következő körbe.

Az Anderlecht a Bilbaóban elért döntetlent követően hazai pályán átgázolt spanyol ellenfelén. Juhász Roland a belgák kezdőjében kapott helyet, és egy góllal segítette a csapatát. Az Anderlecht sima 4-0-s sikerrel, összesítésben 5-1-el lépett tovább.

Gera Zoltán a kezdőcsapatban kapott helyet az angol Fulhamben, s bár gólt nem szerzett, együttese az ukrán Sahtar Donyeck vendégeként kiharcolt 1-1-es döntetlennel továbbjutott a következő körbe.

A játéknap legnagyobb meglepetését a görög Panathinaikosz szolgáltatta, amely idegenben is nyert a jóval esélyesebbnek tartott, s az olasz bajnokságban remek formában futballozó AS Roma ellen. Az esélyesek közül a Juventus, és a Liverpool simán, a Valencia viszont csak hosszabbításban harcolta ki a győzelmet. A német bajnok Wolfsburg pedig váratlanul simábban (6-3) búcsúztatta a Villarealt.

európa liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Valencia (spanyol)-FC Bruges (belga) 3-0 (1-0, 1-0, 2-0) – hosszabbítás után

Gól: Mata (1.), Pablo Hernandez (97., 117.)
Továbbjutott: a Valencia, 3-1-es összesítéssel

Hapoel Tel Aviv (izraeli)-Rubin Kazany (orosz) 0-0

Továbbjutott: a Rubin Kazany, 3-0-ás összesítéssel.

Juventus (olasz)-Ajax Amsterdam (holland) 0-0

Továbbjutott: a Juventus, 2-1-es összesítéssel.

VfL Wolfsburg (német)-Villarreal (spanyol) 4-1 (3-1)

Gól: Dzeko (10.), Angel (15., öngól), Gentner (41.), Grafite (64.), illetve Capdevilla (30.)
Továbbjutott: a VfL Wolfsburg, 6-3-as összesítéssel.

Salzburg (osztrák)-Standard Liege (belga) 0-0

Továbbjutott: a Standard Liege, 3-2-es összesítéssel.

Werder Bremen (német)-Twente (holland) 4-1 (3-1)

Gól: Pizarro (15., 20., 58.), Naldo (27.), illetve De Jong (33.)
Továbbjutott: a Werder Bremen, 4-2-es összesítéssel.

Fenerbahce (török)-Lille (francia) 1-1 (1-0)

Gól: Emre Belözoglu (35.), illetve Rami (85.)
Továbbjutott: a Lille, 3-2-es összesítéssel.

Sporting Lisboa (portugál)-Everton (angol) 3-0 (0-0)

Gól: Veloso (64.), Mendes (76.), Fernandez (90.)
Továbbjutott: a Sporting Lisboa, 4-2-es összesítéssel.

Anderlecht (belga)-Athletic Bilbao (spanyol) 4-0 (2-0)

Gól: Lukaku (5.), San Jose (26., öngól), Juhász (49.), Legear (68.)
Továbbjutott: az Anderlecht 5-1-es összesítéssel.

Olympique Marseille (francia)-FC Köbenhavn (dán) 3-1 (1-0)

Gól: Ben Arfa (43.), Kone (62., 78.), illetve Almeida (87.)
Továbbjutott: az Olympique Marseille kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

AS Roma (olasz)-Panathinaikosz (görög) 2-3 (1-3)

Gól: Riise (11.), De Rossi (67.), illetve Cissé (40., 45., az elsőt 11-esből), Ninisz (43.)

Piros lap: Kacuranisz (90.)
Továbbjutott: a Panathinaikosz kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel.

Galatasaray (török)-Atlético Madrid (spanyol) 1-2 (0-0)

Gól: Keita (66.), illetve Simao (63.), Forlán (90.)

Piros lap: Caner (81.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid 3-2-es összesítéssel.

Sahtar Donyeck (ukrán)-Fulham (angol) 1-1 (0-1)

Gól: Jadson (69.), illetve Zamora (33.)
Továbbjutott: a Fulham 3-2-es összesítéssel.

Unirea Urziceni (román)-FC Liverpool (angol) 1-3 (1-2)

Gól: Fernandes (19.), illetve Mascherano (30.), Babel (41.), Gerrard (57.)
Továbbjutott: a Liverpool kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-Hamburger SV (német) 3-2 (2-0)

Gól: Toivonen (2.), Dzsudzsák (43.), Koevermans (90.), illetve Petric (46.), Trochowski (79., 11-esből)

Piros lap: Dzsudzsák (57., PSV), Demel (74., Hamburg)
Továbbjutott: a Hamburg 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal.