Gera góljával Fulham-siker – videó

A sérülése után visszatérő Gera Zoltán gólt szerzett a Fulhamben, amely 2-1-re nyert, az ukrán Sahtar Donyeck ellen az Európa Ligában. Juhász Rolandék Spanyolországban ikszeltek, Dzsudzsák Balázsék kikaptak, megszakadt a Roma veretlenségi sorozata.

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt a HSV-PSV meccsen az EL nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén. A magyar középpályás a hollandok egyik legjobbja volt, többször is remekül hozta helyzetbe a társakat, de az egyetlen gólt a németek szerezték: a válogatott Marcel Jansen az első félidő derekán lőtte a győztes találatot a büntetőpontról.

Némi meglepetésre a Fulham kezdőjében kapott helyet a sérüléséből visszatérő Gera Zoltán az UEFA Kupa tavalyi győztese, az ukrán Sahtar Donyeck ellen. A válogatottból száműzött középpályás már a harmadik percben meghálálta a tréner bizalmát, és a tizenhatos széléről a rövid sarokba bombázott.

Az ukránok játszottak veszélyesebben a folytatásban, és félóra elteltével egy brazilos góllal kiegyenlítettek. A második félidőben is a vendégeknek állt a zászló, de Gera remek passzából Zamora hatalmas gólt lőtt. A hajrában már nem változott az eredmény, a londoniak minimális előnyből várhatják a visszavágót.

Juhász Roland és az Anderlecht a Bilbao vendége volt csütörtök este. A belga együttes remek pozicíóból várhatja a folytatást, hiszen 1-1 végzett a baszkokkal. Az idegenben szerzett góllal akár már egy gólnélküli döntetlen is elég lehet a nyolcaddöntőbe jutáshoz.

Hiába jelentkezett hét közben játékra Dárdai Pál, a Hertha BSC trénere a keretbe sem jelölte a Benfica elleni meccsre. A rutinos középpályás nélkül a németek képtelenek voltak nyerni, és a hazai pályán elért döntetlen nem sok jóval kecsegtet a visszavágóra.

A Juventus a hazai bukdácsolás közben az európai porondon remekelt. A torinóiak az Ajaxot győzték le idegenben.

A Valencia meglepetésre kikapott Belgiumban, a Liverpool egyetlen góllal gyűrte le az Anfielden román ellenfelét.

Brugge-Valencia 1-0

Liverpool-Unirea 1-0

Athénban megszakadt az AS Roma húsz mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata, ugyanis hiába vezetett kétszer is az olasz gárda, végül a Panathinaikosz nyert 3-2-re.

európa liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első meccsek

Fulham (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-1 (1-1)

Gól: Gera (3.), Zamora (63.), illetve Adriano (32.)

Hamburger SV (német)-PSV Eindhoven (holland) 1-0 (1-0)

Gól: Jansen (26., 11-esből)

Athletic Bilbao (spanyol)-RSC Anderlecht (belga) 1-1 (0-1)

Gól: San Jose (58.), illetve Biglia (34.)

Hertha BSC (német)-Benfica (portugál) 1-1 (1-1)

Gól: Javi García (33., öngól), illetve Di Maria (4.)

FC Liverpool (angol)-Unirea Urziceni (román) 1-0 (0-0)

Gól: N,Gog (81.)

FC Köbenhavn (dán)-Olympique Marseille (francia) 1-3 (0-0)

Gól: Gronkjaer (79.), illetve Niang (72.), Ben Arfa (84.), Kabore (89.)

Atlético Madrid (spanyol)-Galatasaray (török) 1-1 (1-0)

Gól: Reyes (23.), illetve Keita (77.)

Panathinaikosz (görög)-AS Roma (olasz) 3-2 (0-1)

Gól: Szalpingidisz (66.), Hrisztodolopulosz (84.), Cissé (89.), illetve Vucinic (29.), Pizarro (81., 11-esből)

Ajax Amsterdam (holland)-Juventus (olasz) 1-2 (1-1)

Gól: Sulejmani (16.), illetve Amauri (31., 58.)

Kiállítva: Salihamidzic (90., Juventus)

Lille (francia)-Fenerbahce (török) 2-1 (1-1)

Gól: Balmont (3.), Frau (52.), illetve Vederson (5.)

FC Bruges (belga)-Valencia (spanyol) 1-0 (0-0)

Gól: Kouemaha (56.)

Kiállítva: Silva (51., Valencia)

Villarreal (spanyol)-VfL Wolfsburg (német) 2-2 (1-0)

Gól: Senna (43.), Ruben (85.), illetve Grafite (65., 83., utóbbit 11-esből)

Kiállítva: Marcano (83., Villarreal)

Standard Liege (belga)-Salzburg (osztrák) 3-2 (0-2)

Gól: Witsel (66., 82., az elsőt 11-esből), De Camargo (80.) illetve Janko (4., 45.)

Twente (holland)-Werder Bremen (német) 1-0 (1-0)

Gól: Janssen (39.)

Rubin Kazany (orosz)-Hapoel Tel Aviv (izraeli) 3-0 (2-0)

Gól: Buharov (14., 23.), Szemak (69.)