Magyarország-Olaszország 3-2, h.u.

Egy őrült mérkőzésen a magyar válogatott hosszabbítás után 3-2-re verte Olaszország csapatát az U20-as labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében.

U20-as vb, Egyiptom, negyeddöntő:
Magyarország-Olaszország 3-2 (1-0, 1-1, 2-1)
Szuez, Mubarak Stadion, v.: Ruíz (kolumbiai)
Gól: Mazzotta (82.), Bonaventura (113.), ill. Koman (2., 11-esből), Németh K. (112., 117.)
Kiállítva: Szekeres A. (90.), ill. Gentili (71.), Bini (83.), Albertazzi (115.)
Magyarország: Gulácsi – Szekeres A., Debreceni, Szabó J., Zámbó – Gosztonyi, Korcsmár (Takács, 79.), Kiss M. (Futács, 87.), Koman – Németh K., Simon A. (Dudás, 59.)
Olaszország: Fiorillo – Bini, Gentili, Albertazzi, Mazzotta – Della Penna (Bonaventura, 58.), Mazzarani, Calderoni, Raggio (Romizi, 66.) – Mustacchio, Misuraca (Eusepi, 46.)

123. perc: vége – Magyarország vb-elődöntős.

122. perc: négy az egyben támadhattunk volna, ha sikerül jó helyre passzolni a labdát, de a bíró már az óráját nézi.

A mindent eldöntő gól

117. perc: Koman ezúttal is forintos labdát adott Némethnek, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (3-2). Mi van itt…?!

116. perc: Németh szabadrúgásból alig lőtt a bal felső sarok mellé, néhány centin múlott csupán az újabb magyar gól.

115. perc: Albertazzi felrúgta Futácsot, ezért ő is piros lapott kapott, így immár csak nyolcan vannak az olaszok.

113. perc: Bonaventura cselezgetett, kereste a lövőhelyzetet, s meg is találta: 16 méterről a jobb alsóba küldte a labdát (2-2).

112. perc: Koman ugratta ki Németh Krisztiánt, aki kicselezte a kapust, majd 12 méterről az üres kapuba gurított (2-1).

109. perc: Futács tört be a 16-on belülre, de addig cselezgetett, amíg három védő együttesen szerelte.

106. perc: az újrakezdés után Németh Krisztián hozta helyzetbe Futácsot, akinek próbálkozását Fiorillo nagy bravúrral hárította.

105. perc: térfélcsere következik.

102. perc: Gosztonyi szabadrúgása után a labda a sorfalat érintve került a kapu mellé – maradt az 1-1-es döntetlen.

98. perc: Bonaventura 16 méteres lövésénél Gulácsi nagy bravúrral, ujjheggyel tolta ki a labdát a jobb alsó sarok elől.

95. perc: ígéretes lehetőséget puskázott el a magyar csapat, miután Németh passz helyett önmagára akarta vállalni a befejezést, holott Futács és Koman kísérte az akciót…

93. perc: Dudás lövése után Fiorillo ölében landolt a labda.

91. perc: megkezdődött a ráadás.

90+4. perc: hosszabbítás következik, tíz a kilenc ellen.

90+3. perc: Mazzarani az egyik csapattársát találta telibe.

90+1. perc: veszély a magyar kapu előtt, de nincs gól…

90+1. perc: három percet hosszabbít majd a bíró.

Németh és Albertazzi párharca (MTI/EPA)

90. perc: Szekerest is kiszórta a bíró, aki ráadásul az egymással összeszólalkozó két szakvezetőt is felzavarta a lelátóra.

85. perc: Fiorillo védte Gosztonyi szabadrúgását.

83. perc: kilenc emberrel folytatják az olaszok, miután a Komanba belerúgó Binit is kiállította Ruíz játékvezető.

82. perc: Mazzotta kapott egy remek kiugratást, és 8 méterről a tehetetlen Gulácsi mellett a jobb felső sarokba lőtt (1-1).

76. perc: 20 méterről végezhetett el szabadrúgást az olasz csapat, de Gulácsi fogta a kapu közepébe tartó labdát.

73. perc: a csereként beállt Dudás 19 méterről tesztelte Fiorillót, aki átment a vizsgán, ki sem pattant róla a labda.

71. perc: Gentili a második sárgáját is megkapta, kiállították!

69. perc: Gosztonyi 16 méteres életerős lövését Fiorillo védte, az itáliai kapus a jobb alsó sarok elől ütötte ki a labdát.

67. perc: egy kontratámadás végén Koman jobbról, mintegy 16 méterről vette célba az olasz kaput, de Fiorillo hárított.

63. perc: Bonaventura átlövései kísérlete veszélytelen volt.

57. perc: Koman könnyen eldönthette volna a meccset, de ziccerben Gosztonyit akarta megjátszani a jobb kapufánál, csakhogy az egyik olasz védő a kapu torkában tisztázott.

53. perc: Mazzarani 20 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

52. perc: egy beívelés után Eusepi okozhatott volna gondot Gulácsinak, de a csatár nem tudta megcsúsztatni a labdát.

48. perc: Bini lövése méterekkel elkerülte a kaput.

Koman besárgult a 49. percben (MTI/EPA)

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: vége az első félidőnek, pihenő következik.

45+1. perc: Gosztonyi szabadrúgása a sorfalról vágódott le.

44. perc: Gulácsi vetődve védett egy lapos lövést.

43. perc: Fiorillo kirúgása igencsak veszélyes volt, főleg amiatt, hogy Debreceni megcsúsztatta a labdát. Gulácsi kinn állt a kapujából, de a labda végül elkerülte a bal alsó sarkot.

40. perc: Della Penna 15 méterről keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, holott nagy helyzet volt – szerencsére kimaradt.

37. perc: Gosztonyi vezette a labdát a bal oldalon, a 16-os közelébe érve befelé húzott, de a lövését blokkolták.

36. perc: Gosztonyi újabb beívelése után tisztáztak a védők.

31. perc: Németh került helyzetbe, s laposan a bal kapufára lőtte a labdát, csakhogy közbefütyült a kolumbiai játékvezető.

30. perc: Simon András 30 méterről a kapu fölé durrantott.

27. perc: Gosztonyi a bal oldalról, szabadrúgásból ívelt a kapu elé, majd Korcsmár 6 méterről a kapufa mellé csúsztatott.

24. perc: Bini 6 méterről a bal kapufa mellé fejelt egy baloldali szöglet után – ez volt az olaszok első komolyabb helyzete.

24. perc: Mazzarani szabadrúgásból a sorfalat találta telibe.

22. perc: Koman szabadrúgása nem volt veszélyes.

21. perc: a labdát ördögi ügyességgel fedező Németh Krisztiánnal nem bírnak a védők – szabadrúgással jövünk.

20. perc: Koman erőtlen lövését Fiorillo könnyűszerrel védte.

18. perc: Simon András nem tudott lőni a tizenhatoson belül, Gosztonyi viszont már igen, csak az irányzékkal volt gond.

Koman Vladimir magabiztosan lőtte be a büntetőt (MTI/EPA)

14. perc: Németh lőtt 20 méterről, Fiorillo bravúrral hárított.

12. perc: olasz szögletet követően Misuraca próbálkozott, de Gulácsinak nem kellett védenie, a labda méterekkel ment fölé.

10. perc: Németh került helyzetbe Simon hosszú indítását követően, de Gentili az utolsó pillanatban szerelte a csatárt.

7. perc: Mustacchio ívelt középre a jobb oldalról, az alapvonal mellől, a léc alá tartó labdát Gulácsi biztos kézzel fogta.

5. perc: Gosztonyi indította Némethet, aki ziccerben vezethette volna a kapusra a labdát, csakhogy lest jelzett az asszisztens.

2. perc: a Németh Krisztián által kiharcolt büntetőt Koman váltotta gólra, higgadtan lőtt a kapu jobb alsó sarkába (1-0).

1. perc: 40 másodperc alatt tizenegyeshez jutottunk!

1. perc: az olasz csapat kezdte a mérkőzést.

Az első negyeddöntőben, pénteken Ghána 3-2-re legyőzte Dél-Koreát, így ha a magyarok legyőzik az olaszokat, a döntőbe jutásért a ghánaiak csapatával csapnak majd össze.

Van miért visszavágni az itáliaiaknak, hiszen ők állították meg az akkor még Sisa Tibor által irányított magyar csapatot a tavalyi U19-es Eb-n. Olaszország végül ezüstérmesként zárt.