Folytatódott a berlini lejtmenet

A Hoffenheim 5-1-es győzelmet aratott a Dárdai Pállal felálló, sereghajtó Hertha BSC ellen a Bundesliga 7. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén. A Mönchengladbach Freiburgban szaladt bele nagy verésbe.

A berliniek vendégjátéka már a 21. perctől okafogyottá vált, ekkor ugyanis a Hoffenheim Ibisevic triplájával már háromgólos előnyre tett szert. A bosnyák nem állt meg ennyinél: a második félidőben még kiharcolt egy büntetőt, így három góllal és egy „gólpasszal” zárt.

A folytatásban kiegyenúlyozottabb lett a játék, igaz, ez elsősorban a házigazdák csatárainak pontatlanságán múlt, Ba és Obasi is ziccert hibázott.

Ibisevic ünnepli harmadik gólját (MTI/EPA)

A berlini krízis tovább tart, a tavaly 4. helyezett fővárosi csapat az utolsó a tabellán, legutóbbi hat bajnokiját elvesztette – a nyitófordulóban, a Hannover ellen nyert 1-0-ra – és a német kupaküzdelmeknek is búcsút intett.

bundesliga, 7. forduló

Hoffenheim-Hertha 5-1 (3-1)
Rhein-Neckar-Arena, 29 600 néző. Vezette: Sippel
Gól: Ibisevic (1., 4., 21.), Obasi (58.), Carlos Eduardo (62.- 11-esből), illetve Raffael (45+1.)
Hoffenheim: Hildebrand – Beck, Simunic (P. Nilsson, 46.), Compper, Eichner – Carlos Eduardo (Zuculini, 74.), Luiz Gustavo, Salihovic – Obasi, Ibisevic (Maicosuel, 67.), Ba
Hertha: T. Ochs – Janker (M. Stein, 46.), A. Friedrich, Bengtsson, Pejcsinovics – Piszczek, Dárdai, Hartmann, Nicu – Raffael, Ramos

Freiburg- Mönchengladbach 3-0 (0-0)
Gól: Idrissou (54.), Abdessadki (72.), Schuster (80.)

Az élcsoport:
1. Hamburg 17 pont (17-7), 2.Leverkusen 17 (14-5), 3. Hoffenheim 14, 4. Schalke 13, 5. Bremen 12 (12-6), 6. Wolfsburg 12 (15-14), … 10. Freiburg 10, …12. Mönchengladbach 7, 18. Hertha 3