Charleston: Szávay bejutott a nyolcaddöntőbe

Szávay Ágnes három játszmában nyert a japán Szugijama Ai ellen, így bejutott a nyolcaddöntőbe az 1,34 millió dollár összdíjazású női tenisztornán.

Az első szettben Szávay azonnal elvesztette saját adogató játékát, Szugijama 2:0-ra elhúzott, de a magyar versenyző egyenlített (2:2). Ezt követően a két játékos elvette egymás szerváit, így lett 3:3, majd Szávay 5:3-ra elhúzott.

Ám a szettért adogatva ismét hibázott, így 5:5-re alakult az állás. Szávay ezután magabiztos játékkal 7:5-re hozta a szettet. A második felvonásban a japán 3:0-val kezdett, így hiába jött fel Szávay 4:3-ra, elvesztette a szettet.

A záró játékrészben 2:2-ig mindkét játékos hozta adogatásait, majd először Szávaynak sikerült brékelni, igaz, ehhez három labdára is szüksége volt. A japán nem adta fel, és 4:3-nál ő vette el Szávay szerváját, de a magyar ismét visszabrékelt.

Szávay Dinara Szafina ellen készülhet (MTI)

Ekkor már a mérkőzésért adogathatott Szávay, nem is remegett meg a keze, és második meccslabdáját értékesítve, 2 óra 7 perc alatt megnyerte az összecsapást.

Szávay ellenfele a nyolcaddöntőben páros társa, a 8. helyen kiemelt orosz Dinara Szafina lesz.