Talmácsi Faubel mögött az első időmérőn

Hector Faubel nyerte a 125-ös géposztály első időmérőjét a gyorsaságimotoros-vb Valenciai Nagydíján. Az összetettben éllovas Talmácsi Gábor nagy csatában, másfél tizeddel elmaradva másodikként zárt a spanyol motoros mögött.

Kapcsolódó linkek

motogp.lap.hu
sport.lap.hu

Az edzés elején Faubel tanyázott az első helyen, majd rövid ideig Mattia Pasini és a délelőti szabadedzést megnyerő Talmácsi is átvette virtuálisan az ideiglenes pole-t.

A 30 perces kvalifikáció felénél Talma a mezőnyben először vitte le a köridőt 1:40 alá, s egy 1:39.874-gyel az élre állt, míg Faubel nagy igyekezetében a kavicságyba hajtott, miután túl nagy lendülettel igyekezett bevenni egy kanyart. Később a magyar és a spanyol világbajnoki esélyes is újfent kijött a boxba, sokáig nem is változott a helyzet az élen.

Alig három perccel a zárás előtt Simone Corsi is bejött Faubel elé, a spanyol a harmadik helyre került. Ezután Talma javított, és 1:39.783-mal megerősítette vezető helyét. Erre azonban még volt válasza a nagy rivális, hazai közönség előtt szereplő Faubelnek (1:39.644), sőt egy másik csapattárs, Sergio Gadea is maga mögé utasította Talmácsit. A magyar motoros utolsó körében aztán ezredre annyit ment, mint Faubel, ám ezzel még nem volt vége az izgalmaknak.

A spanyol az edzés leintése előtt 146 ezredmásodpercet letornázott az idejéből, s 1:39.498-cal megnyerte az első kvalifikációt. Talma másodikként zárt. Nagy küzdelemre lehet számítani a folytatásban is.

Talmácsi Faubel mögött az első időmérőn 1

Talmácsi Gábor 10 ponttal vezet a pontversenyben (MTI/EPA)

„Elégedett vagyok, hiszen itt még nem mentem 1:40 perc alatt. Élveztem az időmérőt, többször is jó tempóban haladtam, és nem fáradtam el. Ez fontos, hiszen a versenynek hasonló ritmusa lesz. Most is egyedül próbáltam menni, nem pedig szélárnyékban, mert szerintem a futamon is előfordulhat ilyen. Vannak a valenciai pályának olyan helyei, ahol tudok javítani, még teszteljük a kemény gumit is, és állítunk a hátsó rugón. Úgy vélem, a verseny a gumiválasztáson dőlhet el, ebben nagyot lehet hibázni. Lehet, hogy szombaton lassabb leszek, de a lényeg, hogy a futamra ismerjük meg az összes gumit, meg azt, mit tudok velük” – mondta az MTI-nek Talmácsi.

„Célom az elejétől kezdve egyértelmű, a rajtelsőség elhódítása, majd a futam megnyerése” – így Hector Faubel. A spanyol kentaur elmondta, a motorja nagyon jó, köszönhetően az új erőforrásnak. Elégedetten állapította meg, hogy pénteken a legjobb időt érte el, ugyanakkor elismerte, hogy nincs nagy különbség Talmácsi és közte, így szerencsére is szüksége lesz a hátrányának ledolgozásához.

—-Eredmények: 125 kcm, 250 kcm, MotoGP—-