Malajziai Nagydíj: Talmácsi növelte előnyét

A magyar Talmácsi Gábor győzött a gyorsasági motoros világbajnokság Malajziai Nagydíján, Szepangban. A 125 kcm-esek között versenyző magyar előnye tíz pontra nőtt.

Kapcsolódó linkek

talmacsigabor.lap.hu
sport.lap.hu

Egy futammal a vége előtt Talmácsi tízpontos előnye azt jelenti, hogy a harmadik győzelmét (egyben kilencedik dobogós helyezését) elkönyvelő magyarnak már a harmadik hely is biztosan világbajnoki címet ér a két hét múlva esedékes, november 4-i valenciai futamon.

A magyar legnagyobb riválisa, egyben csapattársa, a spanyol Héctor Faubel harmadik helyen ért célba. Második a japán Tomojosi Kojama lett.

A második helyről indult Talmácsinak nem sikerült a rajtja, pozíciót vesztve mindössze harmadikként fordult be az első kanyarra, ám a nyitókör végén már első helyen haladt.

Az Aspar klasszisa ezt követően növelni tudta tempóját, az élbolyból senki nem tudta követni őt, így a 19 körös verseny felénél már 5 másodperc volt az előnye.

Faubel gondjai

Amíg elöl Talmácsi magányosan rótta a köröket, mögötte öldöklő küzdelem alakult ki, amely a magyar motoros szemszögéből sem volt elhanyagolható, hiszen alaposan kivette a részét belőle nagy riválisa, Faubel.

Malajziai Nagydíj: Talmácsi növelte előnyét 1

Talmácsi joggal ünnepelte magát (MTI/EPA)

A karburátor-gondokkal küszködő spanyol versenyzőt Talmácsi után előbb Pasini, majd Corsi, végül Gadea és Olive is megelőzte, ekkor úgy tűnt, Talmácsi már-már behozhatatlannak tetsző előnyt szerezhet az utolsó versenyre. Faubel azonban csapattársa összeszedte magát: mindhárom vetélytársát visszaelőzte, ugyanakkor Kojama elé került, így harmadik helyen haladt át a célvonalon.

“Nagyon boldog vagyok, mert nagyszerű versenyen vagyok túl. Az első 5-6 kört nagyon megnyomtam és sikerült meglépnem az üldözőktől, így ezt követően már kényelmesen, a saját tempómban motorozhattam. Csak arra figyeltem, hogy élvezzem minden pillanatát a versenyzésnek, szinte végig mosolyogtam a sisak alatt, annyira jó volt motor” – mondta sikere után Talmácsi.

Malajziai Nagydíj: Talmácsi növelte előnyét 2

Talmácsi minden percét élvezte a versenynek (MTI/EPA)

A negyedliteresek között a japán Hirosi Aojama nyert, a spanyol Jorge Lorenzo harmadikként ért célba, s ezzel megvédte világbajnoki címét; míg a magyar Tóth Imre a huszonegyedik helyen haladt át a célvonalon.

A királykategóriában a világbajnok Casey Stoner ünnepelhetett ismét, az ausztrál mögött a magára találó Marco Melandri, illetve a spanyol Dani Pedrosa végzett. A 9. helyről rajtoló Valentino Rossi ismét kihozta a maximumot a Yamahából – az olasz végül ötödik lett.