Roland Garros: Henin győzelme

A címvédő belga Justine Henin könnyed kétjátszmás, 65 perces mérkőzésen nyert a szerb Ana Ivanovics ellen a francia nyílt teniszbajnokság női döntőjében, így pályafutása hatodik Grand Slam-diadalát ünnepelhette.

Henin sorozatban harmadszor, pályafutása során negyedik alkalommal diadalmaskodott a Roland Garroson.

Ivanovics nem szeppent meg, azonnal elvette Henin adogatójátékát, ám a belga klasszis – nagy csatában – semmi negyvenről visszavette, amit elveszített. A folytatásban a címvédő egyre keményebben és nagyon pontosan teniszezett, ismét brékelte ellenfelét és néhány perc alatt 4:1-es vezetéshez jutott.

A szerb tinédzser egyre többet hibázott, másodszor is elveszítette az adogatójátékát és 34 perc alatt – összesen 17 önhibával – a szettet is.

A második felvonást a belga világelső kezdte jobban: azonnal brékelte Ivanovicsot, ha nehezen is, de hozta a saját szerváját és 2:0-ás előnyhöz jutott és ezzel zsinórban már nyolc gémet nyert meg.

A folytatásban ugyan még szépített a szerb játékos, ám ezt követően ismét hibát hibára halmozott, amit a címvédő könyörtelenül ki is használt és 61 perc elteltével negyedik párizsi győzelméért adogathatott (5:2). Egy bődületes tenyeres, majd egy tökéletes fonák-keresztütés, aztán egy ász, végül egy finom ejtés és ezzel be is fejeződött a finálé.

Henin, aki a torna során még szettet sem vesztett, egymillió eurót kapott sikeréért, míg a vesztes az összeg felével vigasztalódott. A trófeát a belga sztárnak a 2000-ben győztes francia Mary Pierce adta át.

Justine Henin:
“Az elején egy kissé szenvedtem, nehéz pillanatokat éltem át, de ezt követően minden nagyszerűen alakult és élveztem a játékot. Kislánykoromban sohasem gondoltam volna, hogy ez a csoda megtörténhet velem.”

Ana Ivanovics:
“Jól kezdtem a mérkőzést, aztán kissé érthetetlenül idegessé vált a játékom, egyszerűen nem tudtam megfelelően adogatni. Justine-ről nem tudok mást mondani: csodálatos teniszező!”

Roland Garros
Nők, döntő

Justine Henin (belga, 1.)-Ana Ivanovics (szerb, 7.) 6:1, 6:2
Férfi páros, döntő:
Knowles, Nestor (bahamai, kanadai, 6.)-Dlouhy, Vizner (cseh, 9.) 2:6, 6:3, 6:4
Fiú páros, döntő:
Fabbiano, Karacsenya (olasz, fehérorosz)-Bedene, Martin (szlovén, szlovák) 6:4, 6:0
Leány páros, döntő:
Milevszkaja, Radwanska (fehérorosz, lengyel, 3.)-Csernyakova, Moore (orosz, ausztrál) 6:1, 6:4

Jelenlegi világranglista-helyezése: 1.
Legjobb világranglista-helyezése: 1. (2003. október 20.)
Tornagyőzelmei egyesben: 33, ebből 6 Grand Slam (2003: Roland Garros, US Open, 2004: Australian Open, 2005: Roland Garros, 2006: Roland Garros, 2007: Roland Garros)