7. Button 16
8. Barrichello 16
9. Heidfeld 12
10. Coulthard 10

Végre nézhető volt a Forma-1. Az idei évad egyik legeseménydúsabb versenyét hozta a 2006-os Amerikai Nagydíj. Ez főleg Fernando Alonso-nak volt köszönhető, aki nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. Ugyan a rajtnál még Michael Schumacherre is veszélyes volt, de aztán jelentősen lelassult, az autója csúszkált a pályán.

Nemcsak a remeklő Ferrarik hagyták faképnél a világbajnokot, de csapattársa Giancarlo Fisichella is, sőt a Toyota versenyezői is jobbak voltak nála. Ötödik helyét csak annak köszönheti, hogy tizenegy körrel a vége előtt Ralf Schumacher autója meghibásodott.

Ha azt mondjuk, hogy szerencsés volt Jarno Trulli, az nem kifejezés. Az olasz pilóta nemcsak hogy műszaki hiba miatt a rajtrács végéről indult volna, de mivel futóművet cseréltek autóján, így a boxba száműzte az FIA, és mégis negyedik lett.

Komoly balesetekkel indult a verseny

A futam elején ugyanis két komoly baleset is volt, amelyben összesen heten estek ki, majd további öt pilóta távozott idő előtt. A balesetek miatt pályára küldött biztonsági autónak köszönhetően, Trulli nagyon hamar beérte a többi pilótát. De a jó eredményhez a jó taktika is kellett, hiszen a Toyota pilótája csak egyszer tankolt.

Ahogy az időmérőn, a futamon is a Ferrarik domináltak. Ezúttal is teljesen más tempóban autóztak, mint a többi csapat, könnyedén szerezték meg a kettős győzelmet. Michael Schumacher gyenge rajtja miatt a futam elején még Felipe Massa vezetett, de a versenyt Schumacher nyerte. A boxkiállásnál nem meglepő módon helyet cseréltek. Ugyanazt láttuk most a Ferraritól, mint amit Alonso csinált Kanadában.

F1: újra élnek Schumacher esélyei 1

Alonso csak az ötödik lett (vezess.hu)

A német pilóta megszerezte idei harmadik, összességében pedig 87-ik futamgyőzelmét, sőt 2000-óta Indinapolisban ez volt az ötödik elsősége. De Massa sem panaszkodhat, hiszen élete legjobbját hozva másodikként zárt. A 2004-es monzai futam óta ez az első kettős Ferrari győzelem.

Vélhetően a Forma-1 bírói után a McLaren vezetői is elbeszélgetnek Juan Pablo Montoya-val, aki saját csapattársának nekihajtva indította el azt a balesetet, aminek kapcsán négyen kiestek, és Nick Heidfeld bemutatott két tripla szaltót is. Örülhet, hogy ép bőrrel megúszta. A futamot a 22 indulóból mindössze kilenc fejezte be.