Hosszú Katinka brillírozott Hongkongban

hosszú katinka (Array)
Az Iron Lady mellett Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid is kiváló eredményeket ért el.

Pénteken és szombaton rendezik az úszók számára a hongkongi világkupa-versenyt. A magyarok közül Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid állt rajtkőre.

Az első magyar érdekeltségű döntő a 200 méteres gyorsúszás volt. Hosszú bő lét és fél másodperccel nyerte meg a futamot Missy Franklin előtt, a bronzérmet Jakabos szerezte meg. Mindkét magyar hölgy ott volt a 100 pillangó fináléjában is, itt Katinka megint nem talált legyőzőre, míg Jakabos negyedik helyen ért célba.

Szűk húsz perccel a második aranyérme után az 50 méter hát következett az Iron Lady számára, itt a bronzérmet sikerült megszerezni. Jöhetett a 200 vegyes, újra a két magyarral a rajtnál. Hosszú esélyeshez méltóan győzött egy század híján egy másodperccel, Jakabos pedig tisztes távolságban a második mögött, de a negyedik előtt lett harmadik.

Nyolcszáz gyorson két futamot rendeztek, egyet délelőtt, egyet pedig délután, majd összevetették az időket. Kiderült, Hosszú ebben is úgy lett a legjobb, hogy a délelőtti futamban indult, és délután senki sem tudott gyorsabban tempózni nála. Szembeötlő a javulása, 18 másodperccel úszott jobbat Katinka, mint augusztus közepén, Moszkvában. Jakabos Zsuzsa ideje itt bronzot ért.

Katinka számára a pénteki nap döntője is fantasztikusan zárult. A 200 hát döntőjében ismét óriási fölénnyel diadalmaskodott.

Az első nap egyetlen magyar férfi döntőse, Verrasztó Dávid a 200 méteres hátúszás fináléjában volt érdekelt. A győzelemre nem volt esélye, a két japán között egy század döntött, viszont a dobogóra így is felfért.