Kiélezett csatában kazincbarcikai győzelem

Nem adta magát könnyen a Kecskemét Kazincbarcikán: öt szett kellett a hazaiaknak a végső győzelemhez a férfi röplabda NB I-ben.

Pedig a Vegyész mindent megtett azért, hogy hamarabb döntésre vigye a dolgot, de a Kecskemét nehéz falatnak bizonyult: a hazaiak hatalmas, ötszettes csatában tudtak nyerni, míg a Csepel simán, 3-0-val lépett túl a Nyíregyházán. A Kaposvár szintén szettveszteség nélkül nyert a Dág vendégeként.

Könnyed győzelmek születtek a nőknél, ugyanis az esélyesek magabiztosan vették a szombati akadályokat: a BSE 3-0-ra verte meg a Kaposvárt, és ugyanilyen arányban diadalmaskodott a Gödöllő a Békéscsaba ellen. Egyébként ez volt a szezonbeli első olyan mérkőzése a csabai alakulatnak, melyen nulláztak: hiába küzdöttek, esélyesük sem volt Gödöllőn.

Ugyancsak 3-0-val végzett a Szolnok a Palota RSC ellen, és a Budai XI SE Tatabányán. A hölgyek mezőnyében a vesztesek közül csak a Budapest-VESC tudott játszmát nyerni, a TF csapata ellen.

Eredmények-röplabda NB I
férfiak:

Vegyész Röplabda Club Kazincbarcika – KALO-MÉH Kecskeméti SE 3-2 (21, 22, -21, -21, 10)
Csepel – Nyíregyházi FRK 3-0 (17, 18, 16)
Dági KSE-FINO Kaposvár 0-3 (-19, -13, -22)