A demonstráción Varga Zoltán, az MSZP Békés megyei elnöke, országgyűlési képviselő kijelentette: „galád módon”, az egészségvédelem jelszava mögé bújtatva született meg a trafiktörvény, és világraszóló botrány lett belőle. Hozzátette: mindent eszközt fel kell használni a visszaélések bemutatására.
Bod Tamás, az Együtt 2014 alapítója „mutyiország mutyi pártjáról” és annak „mutyi ügyleteiről” beszélt, amelyektől nem lehet látni a valóságot.
A milliárdos dohánypiac újraosztása valósult meg, ahol a hazai dohányforgalmazás 70 százaléka vidéki boltokban történt – jegyezte meg beszédében Dancsó Tibor, a Demokratikus Koalíció békéscsabai elnökségének tagja.
Miklós Attila, az MSZP békéscsabai szervezetének elnöke szerint összefogással lehet leváltani a „föld- és a trafikmutyi világot”, hogy az onnan kizártak esélyt kapjanak.
A tüntetés végén a pártok képviselői „Orbán káros az ön és környezete egészségére”, ” A trafikmutyi és a dohányzás politikai impotenciát okoz” jelmondatokat tartalmazó levelet helyeztek el egy borítékba. A leveleket Vantara Gyulának (Fidesz-KDNP), Békéscsaba polgármesterének, Kovács Józsefnek, a Fidesz gyulai választókerületi elnökének és Erdős Norbert Békés megyei kormánymegbízottnak postázták.
