Nagyvilág

Komoly per lesz az olajkatasztrófából

Az amerikai kormány szerdán beperelte a BP olajvállalatot és négy másik felelősnek tekintett céget a Mexikói-öbölben áprilisban okozott olajkatasztrófa miatt.

Washington az Egyesült Államok történetének legsúlyosabb környezetszennyezése miatt kártérítést követel a BP olajvállalattól, a felrobbant olajplatform tulajdonosától, a Transoceantől, az Anadarko Petroleumtól, a Mitsuihoz tartozó MOEX-től, valamint a BP-t biztosító Lloyds cégtől.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik