A Toyota adózott eredménye a tavalyi első évnegyednél 6,9 százalékkal alacsonyabb 1,9 milliárd euró lett. Az üzemi eredmény 9,7 százalékkal csökkent, a forgalom ugyanakkor 10,5 százalékkal emelkedett.
A Toyota valaha elért legmagasabb első negyedéves forgalmát könyvelhette el. A bevételnövekedést a magasabb nyersanyag költségek és a megnövelt kutatási és fejlesztési kiadások ellentételezték.
Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák
Hétfőn terjesztik be a közjogi méltóságok eltávolítását célzó Alaptörvény-módosítást.
