US Open: kiesett a világelső

A világelső Dinara Szafina és a 2003-as győztes Andy Roddick számára is a 3. forduló jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokság szombati versenynapján. Sarapova is kiesett, akárcsak a Szávayt búcsúztató Shahar Peer.

A 23 éves Szafinát – aki idei első Grand Slam-tornáján maradt le az elődöntőről – a 19 esztendős Petra Kvitova búcsúztatta 2:34 órás mérkőzésen, a döntő szettben minimális különbséggel megnyerve a rövidítést. A ranglista 72. helyén szerénykedő cseh játékos a második szettben vert helyzetből kapaszkodott vissza, és meglepetésre a döntő szettben is jól tartotta magát.

A rövidítésben már 5-2-re is vezetett, amikor orosz ellenfele még egyszer visszakapaszkodott 6-5-re, ám ellenfele szervájánál beütötte a győztes poént.

Kvitova élete legnagyobb győzelmét aratta (MTI/EPA)

“Nagyon csalódott vagyok, mert a második játszmában megszakítás nélkül hat gémet hoztam, aztán a harmadik szettben három meccslabdám is volt, mégis hagytam elúszni őket” – kesergett Szafina, aki a szervezőknek is beszólt, miután az utolsó pillanatban áthelyezték a meccsét a centerpályáról egy kisebb helyszínre: “Én vagyok a világelső, nem értem miért kellett?”

A nőknél a játéknap másik nagy meglepetését a 17 éves amerikai Melanie Oudin okozta. Az amerikai tinédzser majd háromórás csatában 3:6, 6:4, 7:5-re verte Maria Sarapovát, aki a 2006-ban az amerikai tenisztorna győztese volt. Előzőleg Oudin az ugyancsak orosz, negyedik helyen kiemelt Jelena Gyementyjevát győzte le három játszmában. A következő fordulóban a torna eddigi meglepetésemberének ismét egy orosz versenyzővel, a 13-ik helyen kiemelt Nadia Petrovával kell megmérkőznie.

Az idén wimbledoni döntős Roddick az ugyancsak amerikai John Isnertől kapott ki, 7-5-ös döntő tie-breakben. A 206 centis győztes 38 ászt bombázott példaképének és barátjának a térfelére.