Button győzött Bahreinben

Jenson Button, a Brawn GP pilótája nyerte a kevés izgalmat hozó Forma-1-es Bahreini Nagydíjat. Sebastian Vettel lett a második, míg a pole-ból induló Jarno Trullinak be kellett érnie a harmadik hellyel. A Ferrari végre pontot szerzett.

A Bahreini Nagydíjon Jenson Button megszerezte pályafutása negyedik, az idei négy futamából pedig harmadik győzelmét.

A Brawn GP angol versenyzője Bahreinben bebizonyította, hogy a második sorból rajtolva, „normális” körülmények, azaz biztonsági autó és eső nélkül is is versenyt nyerni.

A Toyota nagy reményekkel készülhetett a futamra, de pole pozícióból induló Jarno Trulli végül Sebastian Vettel mögött a harmadik helyen ért célba, míg Timo Glock, aki az első körökben még vezetett is egy ideig, csak a hetedikként ért be.

Jenson Button idei mérlege: négyből három (MTI/EPA)

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton (McLaren) minden különösebb izgalom nélkül, biztos versenyzéssel lett a negyedik, egyet lépve előre az időmérőedzésen elért helyezéséhez képest.

A futam komolyabb incidensek és előzések nélkül zajlott, 2009-ben először a pozíciók többsége nem a pályán, hanem a bokszban cserélt gazdát. A stratégiák a szuperlágy és a közepes keverékű abroncsok legjobb ütemű felhasználásán dőltek el, a Brawn és Button találta meg az optimális megoldást.

A csapat Rubens Barrichellónak is jó versenyt talált ki, a brazil három kiállás mellett egy helyet lépett előre, ötödikként zárt.

Négy pozíciót javított a rajtrácson elfoglalt helyéhez képest Kimi Räikkönen, aki ezzel véget vetett a Ferrari eddig példátlan pontnélküliségének.

A finn hatodik helye nem rossz, de Felipe Massa futama már a legelső kanyarban elúszott. Autóját a rajt utáni lökdösődésben éppen Räikkönen rongálta meg, és a kényszerű pluszkiállás miatt a brazil a mezőny végére került, végül a 14. helyen intették le.

Bár lényegesen többre vágyott, a renault-s Fernando Alonso végül a legutolsó pontszerző, nyolcadik helyet csípte el.

A BMW eddigi történetének leggyengébb versenyét fejezte be. Az egymás első szárnyait rögtön az első körben megrongáló Robert Kubica és Nick Heidfeld a 18. és 19. helyen ért ma célba, mögöttük egy autó sem volt. A 2009-re dédelgetett bajnoki álmok ezzel gyakorlatilag szerte is foszlottak Münchenben.

A versenyen egyetlen kieső volt: Kubicával lökdösődő williamses Nakadzsima Kazuki kilenc körrel a vége előtt adta fel a bahreini versenyt, feltehetőleg az autó meghibásodása miatt.