Czink nyolcaddöntős Charlestonban

Czink Melinda bejutott a legjobb 16 közé a charlestoni salakpályás női tenisztornán, miután két szettben legyőzte az amerikai Vanja Kinget.

A rangsorban 82. helyen álló Czink Melinda – aki az első fordulóban ugyancsak amerikai ellenfelet búcsúztatott, Jill Craybast – 38 perc alatt, 6:4-gyel hozta az első játszmát, köszönhetően annak, hogy egy alkalommal, a hetedik gémben elvette a világranglistán 121. Vanja King adogatójátékát.

Czink nagyszerűen játszott (MTI/EPA)

A második szettben két „brékkel” már 4:0-ra is vezetett a magyar játékos, aki a folytatásban is csak két játékot engedett ki a kezéből, így magabiztosan, 1 óra 12 perc alatt került a harmadik fordulóba, mely során – magyar idő szerint csütörtök késő este – a negyedik kiemelt orosz Nagyja Petrova vár rá.

A két teniszező eddig egyszer találkozott: tavaly, Quebecben az akkor is esélyesebb Petrova győzött, méghozzá 6:1, 6:4-re.