NBA-döntő: magabiztos Spurs-előny (videó)

A San Antonio Spurs már 2-0-ra vezet az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjében, miután hétfőre virradóra, hazai pályán 103-92-re legyőzte a Cleveland Cavaliers együttesét.

A favorit San Antonio ugyanott folytatta, ahol a nyitómeccsen abbahagyta: Tony Parker, Tim Duncan és manu Ginobili szórta a kosarakat, míg a liga egyik legjobb védekező játékosa, a 36 éves Bruce Bowen sikerrel állította meg LeBron Jamest. A clevelandiek 22 éves zsenije – aki legutóbb csak 14 pontig jutott – gyorsan begyűjtött két személyi hibát, ami tovább fékezte a lendületét. A negyedik bajnoki elsőségükre hajtó hazaiak részéről a három napja 27, illetve 24 szóró Parker és Duncan már 18, illetve 17 pontnál járt a nagy texasi fölényt hozó félidő végén (58-33).

Térfélcsere után a Cavs’ megint nekiveselkedett, de csak 20 pontra tudta lefaragni a különbséget, ám a döntő MVP-je címre esélyes Parker ismét varázsolt, a veterán Robert Horry – aki a Houstonnal, a Lakersszel és a Spursszel már begyűjtött hat aranygyűrűt – pedig a legjobbkor blokkolt vagy dobott triplát.

Az utolsó negyed elején a San Antonio 16 mezőnykísérletéből 14-et elrontott, így a 24-4-es rohamot produkáló vendégek mínusz 29-ről 10 pontra felzárkóztak (83-73). A hátrány azonban – az első találkozóhoz hasonlóan – ezúttal sem csökkent 8 pont alá, mivel a vártnál nagyobb csatában diadalmaskodó házigazdák nagy triójából mindig volt valaki, aki fontos kosarat szerzett.

NBA-döntő: magabiztos Spurs-előny (videó) 1

Három negyeden át remekelt a Spurs (Getty)

„Még mindig magabiztosak vagyunk, nem adjuk fel, persze a harmadik meccsen végig úgy kell majd játszanunk, ahogy azt most a negyedik negyedben tettük” – magyarázta James, aki 25 pontjával ezúttal is csapata legjobbja volt. A Spurs 2-0-s előnye ellenére sem bízhatja el magát, hiszen a 2005-ös döntőben is ilyen arányban vezetett a Detroit ellen, de végül csak nagy nehezen, a hetedik meccsen tudta kiharcolni a győzelmet. „Emlékszem rá, igazán kínos volt, ugyanakkor nagyon remélem, hogy mindenki, aki a részese volt, tanult abból az esetből” – mondta Ginobili. A csapatok most átköltöznek Clevelandbe, ott lesz ugyanis a következő három mérkőzés – feltéve persze, ha lesz annyi…