Élet-Stílus

Serie A: késelés Rómában

Az AS Roma-Catania mérkőzést megelőző szurkolói összecsapás során három szicíliai dukkert megkéseltek, az egyikük állapota súlyos. A meccset amúgy később a Roma nyerte, és a Milan is begyűjtötte a pontokat, ellentétben a Juventusszal, amely hazai pályán nem bírt a Sampdoriával.

Újra áll a bál Itáliában. Tizenegy hónappal a Cataniában tötént rendőgyilkoságot és két hónappal a Lazio-szurkoló lelövését követően ezúttal Rómában estek egymásnak a fővárosi AS Roma, valamint a szicíliai Catania hívei.

A rendbontásról röviden számolt be a helyi rendőrség, megemelítve, hogy három szicíliai drukkert megkéseltek, valamennyien kórházba kerültek. Az egyik drukkert a hátán érte a döfés, az ő állapota állítólag rendkívül súlyos.

Ludovic Giuly szerezte a Roma elsõ gólját (AFP)

Ludovic Giuly szerezte a Roma elsõ gólját (AFP)

A szörnyű előzmények ellenére megrendezték a római meccset, melyen a „farkasok” az influenzás Totti nélkül is hozták a kötelezőt, azaz simán, 2-0-ra nyertek. Az első félidő számos hazai helyzetei közül Giuly értékesített egyet, majd a szünet után, az 57. percben De Rossi állította be a végeredményt büntetőből. Az AS Romát üldöző Juventus nem járt szerencsével otthon a Sampdoria ellen.

A „zebrák” az első félidőben játszottak kapura veszélyesebben, akkor el is dönthették volna a találkozót, majd a hajrát szintén „megnyomták”, de képtelenek voltak bevenni a vendégek kapuját. A Juve zsinórban második bajnokiján osztozott meg a pontokon, s így már jelentős, ötpontos hátrányba került a Romával szemben.

Alberto Gilardino döntött (AP)

Alberto Gilardino döntött (AP)

A BL-győztes AC Milan vasárnap az Udinese otthonába látogatott. A milánóiak nem játszottak valami jól (sőt…), ennek ellenére Ronaldo kétszer is megszerezhette volna a vezetést, ugyanakkor először a kapufát találta el, másodszor fölé lőtt. Átellenben is akadtak helyzetek, de Quagliarella, Di Natale és Pepe sem tudott a kapuba találni. A hajrában a Milan fokozta a nyomást, ennek dacára úgy tűnt, döntetlen lesz a vége. Tálán az is lett volna, ha Obodo nem kezd el cselezgetni a 92. percben az Udinese tizenhatosa előtt.

Tőle az ifjú sztár, Pato vette el a labdát, és Kakához játszott, aki remek mozdulattal hozta helyzetbe be a 83. percben csereként beállt Gilardinót. A csatár végül 12 méterről a jobb alsóba helyezett. Az AC Milan három meccsel kevesebbel játszva jelenleg a 9. helyen áll.

Az Internek hazai pályán a papírforma alapján simán kellett
volna győznie a Parma ellen, de Zlatan Ibrahimovic-ék a vezetés megszerzése
után két gólt is kaptak. Egészen a 88. percig úgy tűnt, hogy elszenvedi első
szezonbeli vereségét a bajnokságban a címvédő milánói együttes, de a svéd
csatár duplájával végül sikerült megfordítani a meccset.

A hajrában Couto fejjel mentett a gólvonalon, de a bíró kezezést
látott, és kiállította a portugál védőt. Ibrahimovic természetesen bevágta a
büntetőt, majd a ráadásban Cruz beadását vette le mellel a tizenhatoson belül, és
a hálóba zúdította a labdát.

Serie A, 19. forduló:
AS Roma-Catania 2-0 (1-0)
Gól:
Giuly (8.), De Rossi (57., 11-esből)

Juventus-Sampdoria 0-0

Livorno-Empoli 1-0 (0-0)
Gól:
Tavano (51., 11-esből)

Napoli-SS Lazio 2-2 (1-2)
Gól:
Hamsik (5., 94.), ill. Ledesma (26.), Pandev (31.)
Kiállítva: Blasi (90.), ill. Stendaro (90.)

Palermo-Siena 2-3 (1-2)
Gól:
Amauri (4.), Miccoli (76., 11-esből), ill. Locatelli (5.), Maccarone (11.), Loria (78.)

Reggina-Cagliari 2-0 (0-0)
Gól:
Brienza (67.), Cozza (80.)

Udinese-AC Milan 0-1 (0-0)
Gól:
Gilardino (92.)

Internazionale-Parma 3-2
Gól: Cambiasso (30.), Ibrahimovic (88., 11-ből, 90+3),
illetve Cigarini (40.), Gasbarroni (69.)
Piros lap: Couto (87.)

Szombaton játszották:
Fiorentina-Torino 2-1
Genoa-Atalanta 2-1

Ajánlott videó

Olvasói sztorik