Halványodó szegedi remények

Minimális esélye maradt a Pick Szegednek, hogy bekerüljön a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 16-os középdöntőjébe, miután otthon kapott ki a horvát HC Zagrebtől.

A Szeged a múlt héten, hazai pályán szenvedett vereséget a német Rhein-Neckar Löwentől, így most kulcsfontosságú volt számára a győzelem.

Két horvát góllal indult a meccs, majd fordítottak a hazaiak, azonban a Zagreb sorozatban három találattal válaszolt. Kemény volt a csata, jól védekeztek a több sztárjukat nélkülöző csapatok.

Duvnjak és Osmajic (Szeged, j.) párharca (MTI)

Állandósult a háromgólos különbség, és ezért a Szeged időt kért. Ennek meglett a hatása, mert a 27. percben már a Tisza-partiak vezettek 13-12-re. A félidő utolsó két gólja a horvát alakulaté volt.

A fordulás után, 15-15-öt követően megint hengerelt a Zagreb, és már a 36. percben megint időt kellett kérni. A vendégek megszakítás nélkül ötször voltak eredményesek, és a lendületüket megtartva biztosan vezettek. Az 50. percben már kétszámjegyű volt a különbség.

A Szeged a következő fordulóban, november 9-én a KEK-döntős Rhein-Neckar otthonában lép pályára. A hosszú idő alkalmas lehet arra, hogy a sok sérült és beteg felépüljön.

A csoportokból az első két helyezett jut a 16-os középdöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

Ghionea tör kapura a zágrábi Vori mellett (MTI)

Férfi Bajnokok Ligája

H-csoport, 3. forduló:
Pick Szeged-HC Zagreb (horvát) 30-36 (14-15)
Rhein-Neckar Löwen (német)-Plock (lengyel) 38-25 (20-15)
Az állás:
1. HC Zagreb 5 pont (103-80), 2. Rhein-Neckar Löwen 5 (99-82), 3. Pick Szeged 2, 4. Wisla Plock 0

Korábban
F csoport:
Flensburg-Handewitt (német)-Zaporizzsja (ukrán) 38-20 (20-8)
Vasárnap:
Haukar Hafnarfjördur (izlandi)-MKB Veszprém 18:00
Az állás:
1. Flensburg 4 pont/3 mérkőzés (101-78), 2. Veszprém 4/2 (61-53), 3. Hafnarfjördur 2/2, 4. Zaporizzsja 0/3