Győrben kikapott a Debrecen, szenvedett az MTK

A címvédő Debrecen kikapott Győrben a labdarúgó Soproni Liga 17. fordulójában, ezzel nem tudta kihasználni az Újpest pénteki botlását, hogy elszakadjon a lila-fehérektől.

Egyúttal az Újpest és a Debrecen vereségével a Budapest Honvéd visszaszerezte a második helyett az MTK mögött.

Hatalmas szélben, kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az első félidő. A kapuk ritkán forogtak veszélyben. A hazai csapat büntetőből szerzett vezetést az első játékrész végén.

Sándor Tamásék nem tudtak mit kezdeni a győriekkel (MTI)

Szünet után az ETO remek védekezésével nem tudott mit kezdeni a bajnokcsapat, a győriek pedig szinte százszázalékosan kihasználták helyzeteiket, így megérdemelten nyertek.

Meglepetés a Hidegkuti stadionban

A Paks meglepetésre pontot rabolt a listavezető MTK otthonából, így a fővárosiak nem tudták teljes mértékben kihasználni, hogy üldözőik közül a címvédő Debrecen, illetve az Újpest is kikapott.

Meglepő módon a Paks játszott veszélyesebben az első játékrészben, a listavezetőnek nemigen volt lehetősége a gólszerzésre. A vendégek vezető gólja után sem változott a játék képe, s bár végül a kék-fehéreknek sikerült egyenlíteniük, a Paks közelebb állt a győzelemhez.

Horváth (MTK), Böde (Paks) és Kanta (MTK) harca a labdáért (MTI)

Horváth, Böde és Kanta harca a labdáért (MTI)

A Siófok fölényesen, négy góllal nyert a vendég Diósgyőr ellen. A mély talajon, nagy szélben nem alakult ki folyamatos játék az első félidőben. Csak beívelésekkel próbálkoztak a csapatok, ám egy jól irányzott szabadrúgással előnyhöz jutott a hazai gárda.

A Siófok emberelőnyben vonulhatott pihenőre, miután Pintér a földön fekve elhúzta Melczer lábát, s ezért megkapta második sárga lapját, majd a pirosat. A második félidőben a széllel támogatott diósgyőriek tíz emberrel is próbáltak gólt szerezni, ám a jól kontrázó siófokiak újabb találatokkal tették fölényessé győzelmüket.

Győzelem a tradíció jegyében

A házigazda Kaposvár egygólos győzelmet aratott a Fehérvár felett, a somogyi alakulat az elmúlt három évben mindig megverte hazai pályán a székesfehérváriakat. Az első félidő közepes iramú játékot hozott, a kaposváriak több nagy helyzetet dolgoztak ki, de kimaradtak a lehetőségeik.

A 76. percben érett góllá a hazai fölény, Pintér indítása után a téli szünetben igazolt Nikolic 12 m-ről vette be a fehérvári kaput. A látottak alapján a kaposváriak rászolgáltak a győzelemre.

A kiesőjelölt Tatabánya ötgólos vereséget szenvedett Nyíregyházán.

Soproni Liga, 17. forduló

Győri ETO FC-DVSC-TEVA 3-1 (1-0)
Győr, 3000 néző. Vezette: Mészáros
Gól: Stark (38., 11-esből), Völgyi (52.), Böőr (83.), illetve Czvitkovics (88.)
Sárgalap: Tokody (39.)
Győr: Sztevanovics – Nikolov, Stark, Supic, Völgyi – Dudás (Eugene, 60.), Jäkl, Józsi (Böőr, 69.), Koltai – Brnovics (Kovács Z., 80.), Tokody.
DVSC: Balogh – Bernáth (Kouemaha, 70.), Máté, Mészáros, Takács Z. – Czvitkovics, Sándor T., Kiss Z., Leandro (Dombi, 55.) – Bogdanovics (Kerekes, 55.), Rudolf.

MTK Budapest-Paksi FC 1-1 (0-1)
Hidegkuti Stadion, 500 néző. Vezette: Kassai
Gól: Kanta (78.), illetve Báló (28.)
Kiállítva: Weitner (91.)
Sárgalap: Pintér (41.), Pátkai (63.) illetve Kriston (40.), Weitner (87., 91.)
MTK: Végh Z. – Horváth L., Bajúsz, Pintér Á., Pollák – Kulcsár T. (Kecskés, 61.), Zsidai (Pátkai, 46.), Szabó Á. – Hrepka, Kanta J., Lencse (Molnár, 74.)
Paks: Kovács A. – Kriston, Éger, Salamon, Hanák – Belényesi, Zováth, Böde (Tamási, 71.), Báló (Buzás, 79.) – Kiss T. (Weitner, 81.), Tököli.

BFC Siófok-DVTK-Borsodi 4-0 (1-0)
Siófok, 400 néző. Vezette: Szabó S.
Gól: Magasföldi (23., 65.), Bonifert (75.), Melczer (88.)
Kiállítva: Pintér (45+1.)
Sárgalap: Tusori (27.) illetve Pintér (15., 45+1.), Mogyorósi (67.)
Siófok: Hegedűs – Ambrus, Gaman, Forgács, László – Homonyik (Bonifert, 63.), Nagy L. (Gajda, 85.), Tusori, Merczel – Magasföldi, Kozmor (Csopaki, 76.)
DVTK: Köteles (Kövesfalvi, 46.) – Mogyorósi (Homma, 72.), Sebők, Hegedűs Gy., Elek – Kamber, Pintér – Szélpál, Vitelki (Nagy T., 59.), Virág – Simon.

Gabona Trans-Kaposvár-FC Fehérvár 1-0 (0-0)
Kaposvár, 2500 néző. Vezette: Sulyok
Gól: Nikolics (76.)
Sárgalap: Sitku (60.), Dvéri (62.)
Kaposvár: Milinte – Graszl K. (Ribi, 63.), Zahorecz, Grúz, Pintér – Leandro, Maróti, Nikolics (Obrics, 89.), Szakály D. (Pest K., 80.) – Oláh, Alves.
Fehérvár: Sebők – Lázár, Deniszov, Koller, Mohl – Simek, Farkas B. (Dajics, 84.), Dvéri (Nagy D., 79.), Polonkai, Sifter – Sitku.

Nyíregyháza-Tatabánya 5-0 (0-0)
Gól: Granát (53.), Szilágyi (57.), Bagoly (73.), Lippai (77., 11-esből), Dosso (83.)
Nyíregyháza: Illyés – Zaleh, Bagoly, Cséke, Perényi – Hegedűs (Vukadinovics, 73.), Lippai, Ramos, Granát – W. Silva (George, 59.), Szilágyi (Dosso, 64.)
Tatabánya: Herbert – Balogh B. (Szilágyi, 71.), Vámosi, Dienes, Almási – Lázár Zs. (Asztalos, 76.), Farkas V., Balogh Z. (Kovács I., 80.), Megyesi – Béres F., Flores.

Az élcsoport:
1. MTK 35 pont, 2. Budapest Honvéd 34, 3. DVSC 32 (36-19), 4. Újpest 32 (36-21), 5. Gabona Trans Kaposvár 32 (26-20), 6. Győri ETO 31