Talma nem remekelt az első időmérőn

A világbajnok Talmácsi Gábor csak a hetedik időt motorozta a szezonnyitó katari futam első időmérőjén. Az edzést a pokolian gyors brit Bradley Smith nyerte.

Az időmérőt – akárcsak a vasárnapi versenyt – villanyvilágítás mellett rendezték meg a losali pályán. A szabadedzésen negyedik Talmácsi Gábornak a kvalifikáció során nem ment valami fényesen, ugyanis hat vetélytársa is elé került.

A nyolcadliteres kategória világbajnoka 10 kört tett meg, és ezek során egyszer sem tudott 2:06 perc alatt motorozni, legjobbja 2:06.262 volt. Egyébiránt a tavaly pole pozíciót érő 2:06.011-es idejével is csak negyedik lett volna most.

Péntek este Bradley Smith volt a leggyorsabb, a brit pilóta már a szabadedzést is megnyerte, majd az időmérőn több mint három tizeddel utasította maga mögé Danny Webbet, a harmadik Mike di Megliót pedig fél másodperccel győzte le.

Talmácsi szombaton és vasárnap javíthat (talma.hu)

A Polaris-csapat vb-esélyes versenyzője kirobbanó formában van, Talmának – főleg a motorjának – jelentősen fel kellene javulnia vasárnapig, ha meg akarja szorítani. Ijesztő, hogy az első időmérőn a 17 éves brit és a 26 éves magyar motoros között kis híján egy másodperc volt a differencia.

A rajtsorrend két időmérő alapján áll össze, a második kvalifikációs tréningre szombaton este kerül sor, míg a versenyt vasárnap este hatkor rendezik a nyolcadliteres géposztályban.