Idegenben verte a Pécs a Fradit

A Ferencvárosnak több helyzete volt, mégis kikapott 1-0-ra az OTP Bank Liga negyedik fordulójában.

Rendkívül fontos mérkőzés várt a Ferencváros együttesére a labdarúgó NB 1 vasárnap délutáni találkozóján: Prukner László együttese első győzelmére hajtott, az ellenfél az újoncként eddig százszázalékosan szereplő Pécsi MFC gárdája volt.

A hazaiak lendületesen kezdték a találkozót, eleinte beszorították ellenfelüket, de nem tudtak gólt szerezni. A baranyaiak felvették a ritmust, Mészáros Ferenc együttese is veszélyeztetett.

Eseménydús, magyar szinten jó iramú mérkőzést játszott egymással a két csapat, de a szünetben továbbra is 0-0- volt az állás.

A második játékrész ismét Fradi-fölénnyel indult, Felipe Félix könnyedén megszerezhette volna a vezetést, azonban jó helyzetből fejjel nem találta el a kaput. A brazil támadó a mérkőzés végéhez közeledve a kapufára bombázott, a hazaiak pedig egyre feszültebbek voltak.

A szórványos ellentámadásokkal operáló Pécs aztán a 83. percben megszerezte a vezetést, Nagy Olivér cselezte át magát két ember között, lövésébe Ranilovic csak belekapott, de hárítani nem tudta (0-1).

A Fradi a végén is bosszankodhatott egy újabb kapufa után, a Pécs viszont ünnepelhetett a lefújás után. A fővárosi zöld-fehérek négy mérkőzés után továbbra is győzelem nélkül állnak, az újonc baranyaiak viszont még pontot sem veszítettek a szezonban.

A mérkőzés után a ferencvárosi szurkolók egy csoportja a stadion előtt tüntetett, Prukner László vezetőedző ment ki megnyugtatni őket.

Eredmény – OTP Bank Liga, 4. forduló
Budapest, Albert Flórián Stadion, 3500 néző, Vezette: Fábián Mihály
Ferencváros – Pécsi MFC 0-1 (0-0)
FTC: Ranilovic – Csizmadia, Grúz (Lisztes, 68.), Otten, Junior (Balogh Z., 34.) – Jovanovic, Maróti, Tóth B. (Morales, 71.), Abdi – Oláh, Felix. Vezetőedző: Prukner László
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Törtei – Causic, Pintér A., Nagy O. (Wittrédi, 86.) – Horváth Zs., Frőhlich (Bajzát, 73.), Gyánó (Scepanovic, 68.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Nagy O. (83.)
Sárga lap: Grúz (41.), Morales (75.), Jovanovic (83.), Felix (90.), illetve Gyánó (27.), Simonfalvi (78.), Nagy O. (78.), Lantos (90.)
Piros lap:

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a négy mérkőzés után is százszázalékos Pécs idegenben 1-0-ra verte a Ferencváros együttesét. A tabellán már tíz pont a különbség a két csapat között, az újonc javára.

SÁRGA LAP 92’
Félix és Lantos is besárgul.

91. PERC: Újabb ferencvárosi kapufa!
Egy kapu elé ívelt szabadrúgás pattant meg a vendégek védőjén, a felső lécről pattant vissza a labda.

90. PERC: Két perc a hosszabbítás.

LES 88’
Felipe Félix fut lesre.
CSERE 86’
A gólszerző Nagy Olivér helyett Wittrédi a pályán.

83. PERC: Vezet a Pécs! Nagy Olivér indult meg két ember között, a tizenhatos vonalához közeledve lőtt, Ranilovic csak belekapni tudott a labdába. 0-1!

GÓÓÓL 83’
Nagy Olivér, Pécs
SZABADRÚGÁS 83’
Nagy Olivér 25 méterről tüzelt, Ranilovic védett.
SÁRGA LAP 83’
Jovanovic kap sárgát.

79. PERC: Kapufa! Felipe Félix
futtából bombázott a pécsi kapura, a keresztlécről vágódott vissza a labda.

SÁRGA LAP 78’
Nagy Olivért reklamálásért figyelmeztetik.
SÁRGA LAP 77’
A pécsi Simonfalvi lerántásért kap sárgát.

76. PERC:
Egy újabb pécsi szabadrúgás, Ranilovic kiüti, a kipattanót Bajzát fejeli fölé.

75. PERC: A Pécs sem adja fel a gólszerzést, Ranilovic hárít egy lapos szabadrúgást.

SÁRGA LAP 73’
A csereként beállt Morales besárgul.

73. PERC:
A Fradi játszik veszélyesebben a második félidőben, de már szorítja őket az idő.

CSERE 71’
Pécsi váltás: Frőhlich helyett Bajzát a pályán.
CSERE 70’
Prukner László újra cserél, Tóth Bence le, Morales be.
CSERE 67’
Cserél a Pécs is, Gyánó helyett Scepanovic.
CSERE 66’
Grúz helyett jön Lisztes a Fradiba.

65. PERC: Horváth
csúsztathatott a ferencvárosi kapu előtt, fölé.

61. PERC: A Pécs is előremerészkedett, szögletre tisztáztak egy veszélyes helyzetből a hazaiak.

60. PERC: Oláh lőhetett jó helyzetből, csúnyán fölé.

58. PERC: Bal oldalról, a kapuhoz közel végezhetett el szabadrúgást a Ferencváros: a lövés a sorfalban álló Horváthot találta telibe. Ezután az keltett felháborodást, hogy a játékvezető megállította a hazai támadást a földön maradó pécsi játékos miatt.

54. PERC: Nagy hazai helyzet maradt ki: Oláh remek beadása után Felipe Félix közelről fejelhetett, de fölé szállt a labda.

SZÖGLET 53’
A nyolcadik ferencvárosi szögletből nincs komoly veszély.
LES 52’
Oláh épphogy lesen egy indítás után.
SZABADRÚGÁS 50’
Otten távoli próbálkozása szállt mellé.

47. PERC: Abdi
ívelt középre Felipe Félix felé, a játékvezető a kapus meglökése miatt lefújta az akciót.

LES 46’
Gyánó egyből lesre fut.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Útjára indult a labda a második félidőben.

Az első félidő végén 0-0 az állás, de nem mondható eseménytelennek a találkozó. A Fradi bekezdett, de nem sikerült megszerezniük a vezetést, a Pécs pedig felvette a magyar szinten jónak mondható iramot. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, egyelőre azonban gól nem született.

44. PERC: Nagy Olivér ívelt középre egy szabadrúgást, Ranilovic a mezőnybe öklözött. Lantos aztán visszafelé futva Jovanovic mellkasába könyökölt, a játékvezetők nem látták az esetet.

SZÖGLET 43’
Dibusz húzta le a Fradi szögletét.
SÁRGA LAP 41’
Grúz (FTC) Horváth buktatásáért kap sárgát.
SZÖGLET 40’
A mérkőzés kilencedik szögletét a vendégek végezhették el, ez se volt igazán veszélyes.

38. PERC: Felipe Félix
ívelt a kapura, fölé.

SZABADRÚGÁS 36’
Todorovic a jobb alsóra célzott, Ranilovic szögletre paskolta a pécsi próbálkozást.

34. PERC:
Egy szöglet után alakult ki veszély a pécsi kapu előtt, fölészállt a labda.

CSERE 34’
Cserél a Fradi: Junior nem tudja folytatni, Balog Zoltán jön helyette.
SZABADRÚGÁS 31’
Abdi lőhetett a tizenhatos sarkától, oldalháló.
SÁRGA LAP 27’
Gyánó besárgul.
Ápolás 27’
Juniort (FTC) kell ápolni egy szabálytalanság után.

24. PERC:
Most inkább a mezőnyben küzdenek a felek.

19. PERC: Ezúttal a Fradi szerezhetett volna vezetést: egy beadás után Felipe Félix sarkazott, az érkező Jovanovic közelről lőtt, azonban sikerült blokkolniuk a pécsieknek.

17. PERC: Nagy pécsi helyzet maradt ki: Nagy Olivér léphetett ki, de a visszazáró Junior leszedte a lábáról a labdát. Maradt még esély a gólszerzésre, de visszaértek a védők.

SZÖGLET 16’
Tisztáznak a védők a pécsiek szöglete után.

15. PERC: Gyánó
lefejelt labdája után Frőhlich került lövőhelyzetbe, Ranilovic kiütötte a próbálkozást. Enyhülni látszik a Fradi nyomása.

13. PERC: Oláh kerülte volna meg a védőjét, Dibusz tisztázott lábbal.

8. PERC: Dibusz védett hatalmasat Oláh fejese után. A Fradi már a negyedik szögletet végezhette el, gól azonban még nincs.

7. PERC: Tóth Bence durrant fölé, aktívabb a Fradi.

SZÖGLET 6’
A Fradi második szögleténél tisztáznak a pécsi védők.
SZÖGLET 5’
Csizmadia fejelt mellé a hazaiak sarokrúgása után.

5. PERC: Abdi
tört be a tizenhatoson belülre, lapos lövését szögletre tisztázták.

2. PERC: Grúz hibája után Gyánó majdnem kilépett, de javított a Fradi védője.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Fradi kezdi a találkozót.

A csapatok már a pályán, lassan indulhat a találkozó. Andrezinhót a fegyelmezetlenségei miatt kitette a keretből a Fradi vezetősége, így ő ma nem szerepel.

Előzmények:

Vasárnap három találkozót rendeznek a labdarúgó NB 1 negyedik fordulójában, elsőként a Ferencváros-Pécs összecsapásra kerül sor az Üllői úton.

A zöld-fehérek az eddigi három forduló alatt mindössze két pontot gyűjtöttek, így ma az első győzelem megszerzése lehet a cél. Ez persze nem lesz egyszerű feladat,  a vendégségbe érkező Pécsi MFC három győzelmen van túl.

Ennek megfelelően Mészáros Ferenc együttese önbizalomtól duzzadva léphet pályára a mai bajnokin, a Fradi szurkolói viszont biztosan rosszul viselnének egy hazai botlást.

A vezetőedzők mérkőzés előtti nyilatkozatát itt olvashatják!

A kezdőcsapatok
FTC: Ranilovic – Csizmadia, Grúz, Otten, Junior – Jovanovic, Maróti, Tóth B., Abdi – Oláh, Felipe Félix
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Causic, Todorovic, Törtei – Lantos, Pintér A., Horváth Zs. – Frőhlich, Nagy O., Gyánó