A Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) ragaszkodik ahhoz, hogy a szakmai érdekképviseletek részt vegyenek az M5-ös autópálya használatával kapcsolatos döntések előkészítésében – tájékoztatta lapunkat a szervezet. Korábbi kezdeményezésük szellemében elengedhetetlennek tartják, hogy az M5-ös autópálya használatával kapcsolatban haladéktalanul alakuljon meg és kezdje el munkáját a kormányzat és az ügyben érintett fuvarozói érdekképviseletek közös munkabizottsága. A testület létrehozását az MKFE még augusztusban indítványozta, és két másik érdek-képviseleti szervezet, a Fuvosz és a NIT-Hungary bevonásával levélben fordult Medgyessy Péter miniszterelnökhöz. A legfrissebb, a média útján nyilvánosságra hozott kormánydöntés alapján az MKFE a leghatározottabban igényli az érdekképviseletek bevonását az M5-ös autópálya használatával kapcsolatos javaslatok kidolgozásába.
Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
Az Orbán-rendszer dinasztiái foglyul ejtették az államot, a Tiszának pedig eredményesnek kell lennie az elszámoltatás terén, nehogy az legyen a tanulság, hogy a korrupt elit ismét következmények nélkül megússza – mondta a 24.hu-nak adott interjújában Jancsics Dávid.
