Gazdaság

268 forint közelében az euró

A forint tovább erősödött, erőteljes ellenállási határt tört át és árfolyama a február eleji szintre tért vissza: az eurót csütörtök délelőtt tízkor 268,34 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a szerda délutáni 269,41 forint után.

A forint a hét eleje óta folyamatosan erősödik és szerdán átlépte az erőteljes ellenállási küszöbnek tekintett 270 forintos euró árfolyam határt. Kereskedők szerint, amennyiben a határ átlépése tartósnak bizonyul a forint árfolyama kedvező nemzetközi környezetben új mozgási tartományba igazodhat a 270-es euró jegyzés alatt.

A forint árfolyamkilátásait a kereskedők a nemzetközi befektetői hangulat alakulásához kötik, mivel a belföldi befolyásoló tényezőkkel szemben táplált piaci fenntartások már jórészt erejüket veszítették.

A monetáris tanács új tagjainak hétfői kinevezését követő nemzetközi elemzői vélemények szerint a tanács úgy összetétele megnyugtatta a piacokat. Az elemzések többségében már csekély valószínűséget tulajdonítanak a jegybanki alapkamat csökkentésének az idén, ami támogatja a forintot.

A forint árfolyamának alakulása szempontjából mérföldkő lehet a tervezett dollárkötvény piaci fogadtatása. A dollárt 190,35 forinton jegyzik 1,4103 dolláros euró árfolyam mellett. Szerdán délután a dollárt 190,59 forinton, az eurót 1,4140 dolláron jegyezték. A svájci frank jegyzése 209,06 forint 210,30 forint után, száz japán jent pedig 235,13 forinton jegyeznek a szerda délutáni 235,50 forinttal szemben.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik