A magyar tőkeinvázió foglalkoztatja mostanában legjobban a horvát hírközlő szerveket. A legnagyobb példányszámú horvát napilap, a zágrábi Vecernjilist úgy fogalmazott, hogy Magyarország jelenleg is Zágráb legmegbízhatóbb stratégiai partnere.
A lap a MOL RT-nek az INA horvát kőolaj-és földgáz-ipari vállalat 1 részvénnyel több mint 25 százalékáért adott több mint fél milliárd dolláros vételárával kapcsolatban megállapította: a horvát vállalkozóknak, politikusoknak és bankároknak ahelyett, hogy azon csodálkoznának, hogyan lehetséges, hogy „még a magyarok is” jobb exportőröknek és befektetőknek bizonyulnak, minél előbb le kellene vonniuk a tanulságot a gazdasági fejlődés magyar modelljéből. A horvátországi magyar tőkebefektetések legújabb híre pedig, hogy Zágrábban július 31-én lesz a közép-dalmáciai Hvar-sziget Jelsa városkája szállodáinak magyar megvételéről szóló adás-vételi szerződés ünnepélyes aláírása.
Nagyvásznon láthatjuk az utóbbi évek egyetlen valamirevaló magyar szexjelenetét
Hogyan avatják nővé a lányokat az amazonbolygón? Mit keres egy medve a nappaliban? Melyik az első magyar film, amelyikben Magyar Péter szónokol? Az elmúlt év legjobb magyar rövidfilmjei közül ajánlunk nyolcat, amiket ezen a héten lehet megnézni.
