Gazdaság

A bónuszrendszert kínáló hitelkártyáké a jövő

A MasterCard felmérést készített a Magyarországon is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő társ-márka (co-branded) kártyák használati szokásairól. A kutatásból kiderül, hogy a kártyákhoz felajánlott kedvezményrendszerek egyre nagyobb szerepet játszanak a termék piaci megítélésében, kedveltségében.

A MasterCard legfrissebb felmérése szerint az európai vásárlók háromnegyede (73 százaléka) olyan hitelkártyát szeretne, amely kártyás fizetés esetén kedvezményeket biztosít. A megkérdezettek 48 százaléka saját céljaira venné igénybe az extra juttatásokat, 25 százalék jótékonysági, vagy környezetvédelmi szervezetnek adná az előnyöket, míg a kutatásban résztvevők ötöde saját családjára vagy barátaira költené a hitelkártyák kínálta kedvezményt.

A felmérés eredménye azt mutatja, hogy egyre nagyobb igény van a hitelkártya használat után igénybe vehető magasabb színvonalú szolgáltatásokra is. A megkérdezettek többségének (33 százaléka) a kedvezményes, külföldi városokban tölthető néhány napos nyaralás a legvonzóbb bónuszszolgáltatás, de az ingyenes mozi-, színház- és koncertjegyek is népszerűek (26 százalék). A megkérdezettek negyede választana ingyenes fürdőbelépőt, vagy személyre szabott lakás-, és kertfelújítást.

Továbbra is erős kereslet mutatkozik a hagyományos kereskedői kedvezmények iránt, melyeket a kártyabirtokosok a mindennapos vásárlások során kapnak. A kedvezmények személyre szabhatósága nagy szerepet játszhat a társ-márka (co-branded) kártyák népszerűségnövekedésében – állítja a MasterCard tanulmánya.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik