Gazdaság

Trükköznének a gázár-megállapítás jogával

A kormány azt vizsgálja, miként lehetne úgy módosítani a gáztörvényt, hogy legalább három hónappal kitolják az egyetemes szolgáltatás alá tartozó fogyasztókra vonatkozó hatósági ármegállapítást - írja hétfői számában a Napi Gazdaság saját információkra hivatkozva.

Ez ugyanis közvetlen lehetőséget teremtene az októbertől érvényes ármegállapításra, így a kormányzat könnyebben teljesíthetné azt az ígéretét, hogy a fűtési szezontól jelentősen csökkeni fog a földgáz kisfogyasztói ára.

Ha nem prolongálják az ármegállapítási jogot, akkor a jövőben már nem lesz közvetlen ármeghatározó jogköre a miniszternek: a Magyar Energia Hivatal ugyan kap bizonyos jogosítványokat az árak ellenőrzésére és felügyeletére, de ezek korántsem egyenlő értékűek az ármeghatározás lehetőségével – olvasható a Napi Gazdaság hétfői számában.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik