„Az új magyar kormánynak nagyjából ugyanazt tanácsolnánk, amit az előzőnek; a válság egyben lehetőség a régóta régóta esedékes reformok végrehajtására” – mondta Sigeo Kacu világbanki alelnök. Hangsúlyozta, hogy a Világbank szorosan együttműködik a magyar kormánnyal a régóta rendezésre váró kérdések megoldásában, egyebek mellett a szociális politika, a nyugdíjreform terén.
Az európai és közép-ázsiai régióért felelős alelnök szerimt Magyarországon természetesen tovább kell dolgozni a pénzügyi rendszer erősítésén is. Azt mondta, a közép-kelet-európai régió bankjainak bármilyen valódi válsága bumerángként ütne vissza a nyugat-európai anyabankokra, súlyos helyzetet idézve elő azok országaiban. „Ezt tudatosítottuk, ezért is van nagyobb készség a cselekvésre, a Világbank szorosan együttműködik az európai pénzintézetekkel” – mondta.
A szakértő a globális válság kelet-európai hatásait jellemezve rámutatott: a pénzügyi válság most kezd átterjedni a valódi gazdaságba, és az utóbbi válsága növekvő munkanélküliségben jelentkezik, a kormányoknak figyelmet kell fordítaniuk a krízis társadalmi hatásaira.
