Az északi porta mellett megkezdte működését az a hatvan hektáros ökopark, amely őshonos magyar háztáji állatoknak ad otthont: ötven rackajuh, harminc szürke marha, huszonöt mangalica disznó és egy szamár található itt – közölte Mittler István. A farmon bemutatókertet, két legelőt és egy disznókertet alakítottak ki, hogy az állatoknak biztosítsák a megfelelő feltételeket.
A tájékoztatási vezető elmondta: az ökopark állategészségügyi okokból nem látogatható, de az erőműbe érkezők az északi porta parkolójából megtekinthetik, illetve a 6-os úton elhaladók láthatják a hagyományos módon tartott jószágokat.
Az ökopark üzemeltetője és az állatok tulajdonosa a Milkmen Kft., amely gondoskodik az állatok etetéséről és állatorvosi felügyeletéről is. Az őshonos állatfajták és az erőmű egymás mellett élése a modern technológia és a hagyományőrzés szemléletes példája.
