Gazdaság

Új keresztkontraktusok a BÉT-en

Szerdától új termékekkel bővül a Budapesti Értéktőzsde származékos piacán kereskedhető opciós és határidős kontraktusok köre. A BÉT 11 deviza alapú deviza elszámolású opciós termék és 2 deviza alapú forint elszámolású határidős kontraktus kereskedését indítja el.

Október 19-étől kezdve az opciós EUR/CHF, EUR/CZK, EUR/JPY, EUR/PLN, EUR/USD, GBP/CHF, GBP/JPY, GBP/USD, USD/CHF, USD/JPY és USD/PLN, valamint a határidős AUD/USD és USD/CAD keresztkontraktusokra lehet üzletet kötni.

Ugyanettől az időponttól kezdve az 1 hónapos BUBOR és a 3 hónapos BUBOR lejárati struktúrája is megváltozik. A 4 legközelebbi fő- és 2 mellékhónap helyett a legközelebbi 8 főhónapra és 2 mellékhónapra lehet majd kereskedni.

Az új opciós termékek kereskedésének és elszámolásának menete megegyezik a jelenlegi opciós devizatermékek piacán alkalmazott gyakorlattal.

A termékek legközelebbi márciusi, júniusi, szeptemberi, decemberi lejárataira, valamint amennyiben ezek nem tartalmazzák a legközelebbi hónapot, úgy a legközelebbi hónap lejáratára is lehet kereskedni.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik