Belföld

Az orvosok „Nobel lázban” égnek

(FN)Teljes az izgalom a tudósok között: idén ugyanis a pszichológiai és orvostudományi területen a Nobel díj nyertese 190 millió dollárt vihet haza. "Aki ezt megnyeri, annak soha életében nem kell több kutatást végeznie" -jegyezte meg XVI. Gusztáv Károly svéd király, aki a díjat hagyományosan átadja. A július 20-án átadásra kerülő díj idén azért ilyen magas, mert tavaly a bizottság ebben a kategóriában nem nevezett meg győztest. A kutatók egyébként számtalan trükkös stratégiát használnak esélyeik növelésére: népszerű például publikációjuk több címen való benyújtása, vagy a teljes tanulmány feldarabolása, és több kis részletben való benyújtása. További részletek >>
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik