Majdnem megégette magát a Barcelona

xavi, fc barcelona (xavi, fc barcelona, )

A spanyol labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának szombati meccsén a Barca csak az utolsó percekben tudott nyerni a Granada ellen.

A kiscsapat ugyanis remekül tartotta magát a Camp Nouban, többször is komoly veszélyt alakítottak a ki a katalánok kapuja előtt, mivel a gránátvörös-kékek védelme nem igazán állt a helyzet magaslatán. Persze Messiék is próbálkoztak szorgosan, de a vendégek kapusa, Tono bravúst bravúrra halmozott, és mindenhova odaért.

A 84. percben aztán el is dönthette volna a meccset a Granada, egy labdaszerzés után ugyanis a vendégek támadója Valdesbe lőtte a labdát.

Ami az egyik oldalon kimaradt, az bement a másikon: a 87. percben Xavi kapta a játékszert a tizenhatos vonalánál, majd felpörgette magának és a léc alá bombázott (1-0).

A ráadásban aztán végleg megpecsételődött a Granada sorsa, ugyanis Gomez saját kapuját vette be, így végül nyögvenyelősen, de nyert a Barcelona, és még mindig 100 százalékos.

A játéknap másik találkozóján a Betis 1-0-ra legyőzte az Espanyolt.