[FN,MTI-Eco] A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) szeretné márciusra lezárni a Konzumbank privatizációját - mondta az MTI-ECO-nak Réthy Imre, a GKM közigazgatási államtitkára. A minisztériumban azt remélik, hogy egy fordulóban elkel a GKM tulajdonosi felügyelete alatt álló Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által birtokolt hitelintézet. Az MFB az ÁPV Rt.-vel együtt dolgozza ki a Konzumbank privatizációs koncepcióját - közölte az MTI-ECO-val László Boglár, a fejlesztési bank kommunikációs igazgatója. A privatizációt ügynökként az állami vagyonkezelő szervezet bonyolítja le, az erre szóló megbízást várhatóan már a jövő héten megkapja. A tranzakcióhoz privatizációs tanácsadó közreműködését veszik igénybe, kiválasztására a tervek szerint októberben írnak ki pályázatot. A kormány júliusban döntött arról, hogy nyilvános pályázaton értékesíti az MFB 99,6 százalékos tulajdonrészét a Konzumbankban, s a bankkal együtt az általa használt székházat is. A Konzumbankot már tavaly is megpróbálták értékesíteni, kétfordulós, zártkörű tender kiírásával. A második fordulóban három vevőjelölt (akkori információk szerint a magyarországi Erste Bank, a Magyar Külkereskedelmi Bank és az IC Bank) adott érvényes ajánlatot. Az MFB azonban elállt az üzlettől, arra hivatkozván, a leánycég üzleti értéke nagyobb, mint a megajánlott, a kért garanciavállalás összegével csökkentett vételár. (A pályázók akkor az MTI-ECO információi szerint 115-120 százalékos árfolyamot kínáltak). A 7,931 milliárd forintos jegyzett és 8,3-8,4 milliárd forintos saját tőkéjű hitelintézet a múlt év óta jövedelmezően működik. A bank az idei első félévet 137 millió forintos adózás előtti profittal zárta úgy, hogy a már megszolgált díjbevételek jelentős része a második félévben folyik majd be. A Konzumbank likviditási helyzete stabil, a bankközi piacon az első hat hónapban kihelyező volt. A bank mérlegfőösszege az első félévben 83 milliárd forintról 92 milliárdra (több mint 11 százalékkal) bővült, hitelállománya 49 milliárdról 67 milliárd forintra (36,7 százalékkal) emelkedett. A hitelek 94 százalékát a vállalkozói szektor vette igénybe. A Konzumbank hálózata végzi az MFB által nyújtott, 100 milliárd forint összegű kedvezményes hitel folyósítását is az agrártermelők számára. Az ügyfélbetétek állománya az első félévben 3 milliárd forinttal, 74,6 milliárd forintra nőtt, ennek 46,9 százaléka a lakosságtól származott. A bank valamennyi megyében rendelkezik képviselettel.
Ajánlott videó
- 02:04 Még mindig veretlen a Zöld-foki szigetek, folytatódott a kiscsapat tündérmeséje
- 00:47 B kategóriás hollywoodi horrorforgatókönyv – a belga sajtó nem kímélte a válogatottat
- 00:00 Egy felújítás, amely túlmutat a falakon: új vizesblokk segíti a nehéz sorsú családok mindennapjait Csömörön
- 23:01 Emberhátrányban, impotens támadójátékkal csak ikszre futotta a belgák erejéből
- 21:27 Kilenc év óta először hajtottak végre halálbüntetést Jordániában
- 20:56 Csak tegnap kerültek ki, de már nincsenek a Pride-zászlók az Erzsébet-hídon
- 20:55 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 21.
- 20:50 A spanyolok meccse elaltatta a franciák korábbi világbajnokát
- 20:29 Kidőlt fák, megrongált tetők, ledőlt kémény: rengeteg munkát adott a vihar a tűzoltóknak Budapesten
- 20:14 Újra Budapesten tűnt fel az óriási repülőgép, amiben még egy vonatvagon is elfér
- 19:58 „Méltatlan körülmények között látjuk el a munkánkat, méltatlan körülmények között vannak a betegeink” – eltöltöttünk egy napot a János Kórház pszichiátriai osztályán
- 19:52 Kigyulladt egy tehervonat mozdonya a Dunakanyarban, estére állt helyre a menetrend
- 19:49 Csak ketten voltak a világhírű művész temetésén
- 19:02 10 hónap után nyugdíjazta az ohiói rendőrség a rendőrrobotot, miután nem csinált tulajdonképpen semmit
- 18:56 Ezt próbálja üzenni a kutya, amikor folyamatosan a gazdit nézi
- 17:42 Rendkívüli kormányülés hétfőn: Magyar Péter ismerteti „a bábok eltávolítását” és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
- 11:14 Orgia közben megrongálták Máré várát
- 18:38 Villámárvíz csapott le Debrecenben egyes részein
- 16:23 Hegedűs Zsolt bejelentette: Új nyilatkozati rend jön az egészségügyben
- 12:20 Orbán Anita: Igen, elég sok mindent ledaráltak
- 09:52 Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák
- 20:14 Újra Budapesten tűnt fel az óriási repülőgép, amiben még egy vonatvagon is elfér
- 17:49 Magyar származású ukrán drónparancsnok: Minden diktatúra váratlanul omlik össze
- 14:56 70 évre emelhetik a nyugdíjkorhatárt a németek
- 11:55 New York-i mámor, vacsorabanzáj és füstháttér a hét képein
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
