A rendkívüli hőség miatt az ország több pontján tűz ütött ki: a Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint szombat délután
- kigyulladt egy szántó Pápoc és Kemenesmagasi között, az első becslések szerint húsz hektárt érintenek a lángok, a tűz elérte az erdőt is,
- nagy mennyiségű, felhalmozott szemét gyulladt ki Tatabányán,
- Acsád külterületén pedig a learatott és még lábon álló gabona égett le nagyjából harmincöt hektáron.
Magyarország egész területén tűzgyújtási tilalom van érvényben, emellett harmadfokú hőségriasztást adtak ki az egész országra.
A katasztrófavédelem egységei az elmúlt 24 órában 47 esetben vonultak erdőt és vegetációt érintő tűzhöz.
