Bárándy Péter ügyvéd, volt igazságügyi miniszter szerint az új kormánynak egyértelműen megvan a felhatalmazása arra, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnököt és a többi közjogi méltóságot leváltsa.
Induljunk ki abból, hogy ezek a vezetők, akiket Magyar Péter megnevezett, Sulyok Tamással az élen, valóban egyszerű politikai kinevezettek,
akiket a megelőző politikai hatalom, a hozzá való hűség arányában juttatott pozícióhoz. Nem a szakértelmük, nem a múltjuk, hanem a politikai hatalomhoz való hűség motiválta a kinevezésüket. Nagyon sokan közülük egyszerűen a képességeiket tekintve sem alkalmasak a pozíció betöltésére. Tehát ezzel a vezetéssel nem igazán lehet a jogállamot, a demokráciát visszaépíteni. Ehhez tegyük még hozzá, hogy egy szinte forradalmi felhatalmazást kapott a mostani hatalom arra, hogy a demokráciába visszavezesse az országot. Tehát ha úgy tetszik, nem csak joga, hanem kötelessége is az, hogy kialakítsa azt a személyi feltételrendszert is, ami erre alkalmas” – fejtette ki Bárándy Péter, aki szerint ez az egyik kiindulópont. A másik pedig az, hogy mindezt alkotmányosan kell végrehajtani.
„Nem a szedett-vedett alaptörvényünk szavainak megfelelően, hanem az alkotmányosság betartásával. Ez egy szép feladat lesz, amihez én most nem tudom, hogy hogy fognak hozzákezdeni, de ezt nem a kormányon kell számon kérni, hanem a törvényhozó hatalmon. A miniszterelnök kinyilvánít valamilyen akaratot, de az akarat megfogalmazója és elfogadója, vagy elutasítója az nyilvánvalóan a törvényhozás kell, hogy legyen” – emelte ki Bárándy Péter.

A volt igazságügyi miniszter arra számít, hogy egy generális szabályt fognak hozni, ami valószínűleg mindenkire alkalmazandó és alkalmazható lesz a miniszterelnök által megjelölt személyeket tekintve.
