Belföld választás 2026

Török Gábor: Ez messze túlmegy minden határon

török gábor
Szajki Bálint / 24.hu
Törökülés élő esemény az Akváriumban, Budapesten 2026. március 18-án.
török gábor
Szajki Bálint / 24.hu
Törökülés élő esemény az Akváriumban, Budapesten 2026. március 18-án.
A politikai elemző szerint amiről a Tisza elleni műveletről kitálaló nyomozó beszél, az nagyon más, mint az eddigiek.

Török Gábor Facebook-oldalán reagált arra, hogy megszólalt egy nyomozó a Tisza elleni műveletről: Szabó Bence a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) kiberbűnözés elleni főosztály nyomozó osztályának kiemelt nyomozója volt, és a Tisza Párthoz kötődő informatikusok elleni eljárásban dolgozott. Azóta házkutatás volt nála, és nyomozás indult ellene.

Amiről Szabó Bence beszél, az nagyon más

A politikai elemző ennek kapcsán azt írta: „A politikai nyilvánosság és különösen a választási kampány tele van hazugságokkal, féligazságokkal, csúsztatásokkal. A politikai események egy része csúnya, manipulált. Sok minden messze áll attól, amit a hétköznapi ember tisztességesnek, sportszerűnek, nemesnek gondol. A politika ilyen, egészen pontosan ilyen is. Az azonban, amiről ez a nyomozó beszél, nagyon más”.

Állami, titkosszolgálati eszközökkel beavatkozni egy ellenzéki párt életébe, informatikusokat beszervezésre bírni, majd állami szerveket használni zsarolásukra nem a normális politikai élet része. Olyan határátlépés, amelytől mindenkinek, legyen az akár fideszes, akár tiszás, akár másmilyen, érdemes elhatárolódni

– írta Török, aki végül úgy fogalmazott: „Ez nem szép vagy csúnya, nem esztétikai kérdés, nem nézőpont kérdése, nem a játék része. Messze túlmegy minden határon”.

Kapcsolódó
Török Gábor: Orbán Viktor országjárása kockázatos, de szüksége van rá
„Az országjárás új műfaj Orbán Viktornak, ez Magyar Péter műfaja, illetve a régi Orbán Viktoré. Magyar Péter elvette tőle ezt, és ha nem lenne rá szükség, akkor nem csinálná. Ez nagyon kockázatos” – mondta Török Gábor a miniszterelnök frissen bejelentett országjárásáról a Törökülésben.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik