Forma-1

Gokart, akkumulátor-bajnokság és videojáték – megoszlanak a vélemények az új F1-es autókról

Lewis Hamilton, Lando Norris és Max Verstappen.
Andy Hone/LAT Images
Lewis Hamilton, Lando Norris és Max Verstappen.
Lewis Hamilton, Lando Norris és Max Verstappen.
Andy Hone/LAT Images
Lewis Hamilton, Lando Norris és Max Verstappen.
A Forma-1-es pilóták között nincs közmegegyezés arról, hogy jobbak, vagy rosszabbak az idei autók, mint a korábbi években. A trend viszont nem meglepő: a jól szereplő versenyzők és csapatok elégedettek.

Meglehetősen sokat vitáznak az új autókról a forma–1-es pilóták és csapatok. A leghangosabb kritikus a négyszeres világbajnok Max Verstappen, aki a népszerű Mario Kart videojátékhoz hasonlította a futamokat, és azon gúnyolódott, hogy szimulátorozás helyett azon gyakorol.

Ha valakinek ez tetszik, akkor tényleg nem érti, mi is az a motorsport

– dohogott a holland, akinek főleg a félig elektromos, félig belső égésű motorral és az átalakult a karosszériával vannak gondjai.

Verstappen már a szezon előtt is „szteroidokkal felturbózott Formula E-nek” nevezte a 2026-os autókat. Ezen a véleményen nem segített az első két futam sem. A legnagyobb kritikája, hogy előzésnél lehet elektromos rásegítést kapni, de ezzel azt kockáztatja az adott versenyző, hogy lemerül a kocsija akkumulátora és visszaelőzik. Bár Fernando Alonso nem mondta rá a hollandhoz hasonlóan, hogy egy vicc, de gúnyosan akkumulátor-bajnokságnak nevezte a mostani sorozatot.

A Ferrarinál viszont pozitívan fogadták a változásokat, Lewis Hamilton legjobb versenyélményének nevezte a Kínai Nagydíjat. Elmondása szerint ahhoz hasonlított a versenye, mint a pályafutása elején tapasztalt gokartozás, melynek során folyamatosan előzgették egymást társaival. A mindkét futamon első és második helyet hozó Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff talán nem meglepő, de szintén imádja az új érát.

A megosztottság miatt már egyeztet a Nemzetközi Automobil Szövetség a csapafőnökökkel, a Japán Nagydíj után pedig egy nagyszabású találkozóra kerül sor, melynek során akár szabálymódosítások is történhetnek.

Kapcsolódó
Fernando Alonso
„Remélem, közvetítették ezt a kört, hehe” – Alonso a szenvedés ellenére is humoránál maradt
Az Aston Martin kétszeres világbajnoka újabb befejezetlen futamon van túl a Forma-1 idei szezonjában.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik