A debreceni Neuwirth Bence 100 pontot dobott a magyar egyetemi bajnokság hétfő esti mérkőzésén, ezzel beállította a legendás Wilt Chamberlain rekordját.
A keleti csoport 16. fordulójában a listavezető Debreceni Egyetem a második helyen álló egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemet fogadta, és 153-110-es hazai győzelem született.
A félidőben már 66 pontnál járt
Klubja honlapjának beszámolója szerint Neuwirth remekül kezdett, csapata első 20 pontjából 17-et ő jegyzett, ráadásul ehhez csupán három percre volt szüksége. A csapattársai látván a nem mindennapi dobóformát, tömték is labdákkal, így az első negyed végére már 35, a félidőben pedig már 66 pontnál járt.
Amikor a debreceniek elérték a 100 pontos határt, Neuwirth 74 ponton állt. Itt már nem volt megállás, és mivel a bedobó hamar átlépte a nyolcvan-, majd a kilencvenpontos határt is, a hátralévő időben már egyértelműen Wilt Chemberlain 100 pontos csúcsának beállítása volt a cél.
Két büntetővel lett meg a 100 pont
Ez bő három perccel a vége előtt két büntető formájában be is következett, ezzel le is zárta élete meccsét a játékos, aki örökre beírta magát a kosárlabda történetébe.
Az elmúlt héten a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán pénzügy és számvitel szakon diplomázó kosaras 100 pontja már önmagában is legendás,
