A Cozma-gyilkosság másodrendű vádlottja a lapban megjelent interjúban úgy fogalmazott: „ez a Cozma-per egyedülálló Magyarországon, attól tartunk, hogy olyan ítélet születik, amely meghaladja az igazi cselekvőségünket”.
Németh Győző – aki elismerte, hogy megszúrta Ivan Pesic kézilabdázót 2009. február 8-án hajnalban a veszprémi Patrióta lokál előtt – az interjúban mendemondának minősítette a velük kapcsolatban emlegetett védelmi pénzről és bűnszervezetről szóló híreket. Mint mondta, a tanúk is azt vallották: azért ijedtek meg, „mert mi nagy darabok voltunk, és jórészt cigányok”.
A másodrendű vádlott elmondta, hogy a diszkóban ő akaszkodott össze Cozmával, szerinte a verekedés elkerülhető lett volna, a végkifejletért mindenki felelős. „Ettől függetlenül nagyon-nagyon sajnálom, hogy meghalt az az ember” – fogalmazott. Arra a kérdésre, hogy amikor befejeződött az adok-kapok a diszkóban, miért estek egymásnak az utcán, Németh Győző azt mondta: Marian Cozma akarta a verekedést folytatni.
