Öt órán át tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnök és Steve Witkoff, Donald Trump amerikai elnök különmegbízottja Moszkvában a békejavaslatról, de nem sikerült áttörést elérni, írja a BBC.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője arról beszélt, hogy a találkozó konstruktív volt, de a terv egyes részei elfogadhatatlanok Oroszország számára.
Witkoff mellett részt vett a megbeszélésen Trump veje, Jared Kushner is. Az amerikai oldal egyelőre nem kommentálta a fejleményeket azóta, hogy elhagyták Moszkvát.
A még novemberben kiszivárgott békejavaslatot az elmúlt hetekben finomhangolták, de a jelek szerint nem pont úgy, ahogy azt az oroszok szerették volna.
Jurij Usakov, Putyin tanácsadója arról beszélt a tárgyalás után, hogy a Kreml néhány pontban egyetért a másik féllel, de vannak dolgok, amiket kritizáltak.
Nem álltunk elő egy kompromisszumos javaslattal egyelőre. Sok munka van előttünk
– nyilatkozott.
Vlagyimir Putyin még kedden úgy fogalmazott, hogy az európai vezetők hamis illúziója, hogy stratégiai vereséget mérhetnek Oroszországra. Mint mondta, „Oroszország nem tervez háborúba lépni Európával. De, ha Európa háborút akar és elkezd egyet, akkor most készen állunk”.
