HIRDETÉS
Gazdaság

Díjstop: újabb ágazat került Nagy Márton célkeresztjébe

Szajki Bálint / 24.hu
Szajki Bálint / 24.hu
A boltok és a bankok után most épp a biztosítókat fenyegeti Nagy Márton azzal, hogy ha nem vállalnak önként díjstopot, akkor beavatkozik a kormány. A nemzetgazdasági miniszter csütörtök reggeli Facebook-videójában elmondta: két hetet adott a biztosítóknak, hogy önként lépjenek – idézi a hvg.hu.

A nemzetgazdasági miniszter videójában megismételte a korábbi fenyegetéseit: „Számunkra az az elfogadható, ha a díjak ebben az évben nem emelkednek, az inflációs díjemeléstől eltekintenek a biztosítók. Ahol már végrehajtották, ott visszacsinálják.” Ha ezt nem teszik meg a biztosítók, akkor jön az állam.

„Ezen a héten tárgyalunk, jövő héten tárgyalunk. Két hét múlva hétfőn fogunk újra találkozni. Ha ezt meglépik a biztosítók, akkor ez rendben van, önkéntes vállalásként el fogjuk tudni fogadni. Ha nem lépik meg, akkor be fogunk avatkozni szabályozó eszközökkel” – idézi a portál.

Igaz, a miniszter arról is beszélt, hogy „a lakás, a gépjárműbiztosítás összege emelkedik természetesen az infláció mellett. Tehát a biztosítás az nem sérül, nincs alulbiztosítás.” Vagyis az elképzelhető ez alapján, hogy azt elnézik a biztosítóknak, ha a tavalyi éves 3,7 százalékos inflációt beépítik az áraikba, de ennél többet nem.

Nagy Márton arról is bemutatott számokat: az idei első három hónapban a szolgáltató szektor inflációja 10 százalékos volt, a biztosítások ára ezen belül 16,5 százalékkal emelkedett.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik