Belföld

Demszky a gazdáknak: köszönöm, hogy nem jönnek

Köszönetet mondott a korábban a fővárosban tüntetni szándékozó, majd döntésüket megváltoztató gazdáknak Demszky Gábor főpolgármester a Magyar Televízió csütörtök reggeli Nap-kelte című műsorában.

„Tisztelet azoknak, akikben a józan ész döntött, és eredeti szándékukat megváltoztatták. (…) Üdvözlöm és megköszönöm a gazdák döntését” – közölte a szabad demokrata főpolgármester, aki bölcs döntésnek nevezte, hogy a Magosz vezetősége szerdán bejelentette, mégsem jönnek Budapestre tüntetni a gazdák traktoraikkal.

Jakab István, a Magosz elnöke szerdán a Klubrádióban azt mondta, hogy sem traktorral, sem anélkül nem tüntetnek a gazdák Budapesten. Hozzátette: jogi útra terelik a Magosz traktoros tüntetésének betiltásával kapcsolatos ügyet, az Alkotmánybíróságnak csütörtökön nyújtják be kifogásaikat.

A visszaélések ellen lépett fel a főváros

Demszky Gábor a köztelevízióban hangsúlyozta: a Fővárosi Közgyűlés a gyülekezési szabadságra vonatkozó múlt heti rendeletében arra tett kísérletet, hogy biztosítsa, nehogy bárki visszaélhessen az alkotmányos gyülekezési jogával.

A Fővárosi Közgyűlés rendeletmódosítással megszigorította a közterületek használatát. Ezentúl nemcsak kulturális, hanem politikai rendezvényeknél is a főváros szakbizottsága ad engedélyt a kapcsolódó építmények, színpad, hangosítás, kivetítő elhelyezéséhez, bizonyos területek lezárásához.

Drágul a BKV-jegy

Demszky bizakodóan nyilatkozott arról, hogy sikerül a kormánytól megszerezni a BKV működéséhez szükséges pénzt, mint mondta, „kijárják” a kormánynál a BKV jövő évi működéséhez szükséges „sok tízmilliárdos” fedezetet. Ez az összeg biztosítja majd a megfelelő munkafeltételeket. Hangsúlyozta azonban, hogy szükségesnek tartja a BKV-jegyek árának „elfogadható mértékű” emelését is.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik