Hajszál híján óriási szolnoki bravúr

Csak két ponttal kapott ki az Adria Liga listavezetőjétől a Szolnoki Olaj férfi-kosárlabdacsapata.

Az Adria Liga 23. fordulójában a magyar bajnok Szolnoki Olaj KK a listavezető Igokea Alexandrovac vendége volt. A hazaiak már a múlt héten kivívták a Final Fourba jutást.

Az Olaj legjobb játékosa, Báder Márton nélkül is tartotta  az idény meglepetéscsapatát, bár a mérkőzés nagy részében. Ugyan a meccs nagy részében hátrányban volt a Szolnok, az utolsó pillanatokra nagy meccs kerekedett. A negyedik negyedre négypontos szolnoki vezetéssel fordultak a felek.

14 másodperccel a vége előtt, hárompontos hazai vezetésnél Németh István triplával egalizált (83-83), ugyanakkor a büntetőzésből a hazaiak jöttek ki jobban és megnyerték a meccset.

A Szolnoknak ez volt a 16. veresége, az Alexandrovacnak a 18. sikere az Adria Ligában.