Orbán Viktor megítélésére negatív hatása volt annak, hogy esetenként Silvio Berlusconi távozó olasz kormányfőhöz hasonlították – tette hozzá Christine Dupré különtudósító budapesti keltezésű jelentésében. Emlékeztetett arra, hogy a rendszerváltás utáni Magyarországon eddig példa nélküli eset volt a második mandátum megszerzése bármely kormány számára, miután az életük javulását nem tapasztaló, elégedetlen választók mindig a változásra voksoltak.
A gazdasági eredmények közül Dupré a hét százalékra leszorított munkanélküliséget és a 4 százalékot meghaladó gazdasági növekedést emelte ki. Nyugati elemzőkre hivatkozva a középtől jobbra állónak tekinthető lap úgy vélte, hogy Gyurcsány nyugodt szakavatottsága, illetve szociális liberalizmusa segített a kártyák sikeres keverésében.
“Eredetileg Orbán és a Fidesz testesítette meg az újszerűséget, de a válságok és a korrupciós ügyek a 2000-es évek elején arra késztették az MSZP-t, hogy új generációt állítson előtérbe” – idézett egy megfigyelőt a lap. “Az MSZP mai vezetőinek és képviselőjelöltjeinek jelentős része negyvenes éveiben jár, pragmatikus és nyitott a világra. Orbán megpróbálta továbbfejleszteni pártját, maradva a szociális konzervativizmus mellett, de ezt a helyet más, kicsiny jobboldali erők már elfoglalták.”