Rudolfék kikaptak, debütánsa duplájával nyert az Inter

A Sampdoria és a Bari együttese is pont nélkül zárta a Serie A soros fordulóját. Kétgólos hátrányból nyert a címvédő Inter.

Rudolf Gergely kezdőként szűk egy órát játszott a Cagliari otthonában vendégeskedő Bariban, amely 2-1-re kikapott. A hazaiak Matri duplája révén korán kétgólos előnybe kerültek, Okaka ugyan szépíteni tudott, elmaradt a bravúr pontszerzés. Honfitársunkat Rivas váltotta az 58. percben, a 42. percben büntetőt rontott.

A Sampdoria Nápolyban szaladt bele súlyos pofonba, a 4-0-ra elveszített találkozót csak a kispadról szemlélte végig a magyar válogatott két tagja, Koman Vladimir és Laczkó Zsolt.

Az Inter úgy tűnt megégeti magát hazai pályán a Palermo ellen, Miccoli és Nocerino révén ugyanis bő fél óra után már kettő volt a vendégek előnye. Leonardo már a szünetben a pályára küldte a frissen szerződtetett Pazzinit, a csatár pedig meg is hálálta a bizalmat és egy duplával nyitott, majd Eto’o állította be a 3-2-es végeredményt egy büntetővel.

Pazzini első milánói gólja:

A Roma bolognai vendégszereplése a meccs 17. percében szakadt félbe a havazás miatt.

Eredmények:
Cagliari – Bari 2-1 (Matri 8., 12. ill. Okaka 14.)
Napoli – Sampdoria 4-0 (Cavani 17., 45., 57. – a másodikat 11-esből, Hamsik 48.)
Inter – Palermo 3-2 (Pazzini 57., 73., Eto’o 76. – 11-esből ill. Miccoli 5., Nocerino 36.)
Genoa – Parma 3-1 (Palacio 16., Paletta 43. – öngól, Kaladze 45. ill. Crespo 33.)
Lecce – Cesena 1-1 (Corvia 11. ill. Bogdani 90.)
Bologna – Roma 0-0 – a 17. percben félbeszakadt a havazás miatt, elnapolták
Brescia – Chievo 0-3 (Pellissier 45., 90., Mandelli 46.)