Belföld

Furcsa pártépítés a Fideszben

A helyi Fidesz-elnök távollétében 119 új tagot próbáltak beléptetni a párt szegedi szervezetébe annak tisztújítása előtt négy nappal; a történtekről a Népszabadság számolt be.

A Fidesz szegedi szervezetének egy június 14-i gyűlésén felvettek a korábban 400 tagú szervezetbe 119 aktivistát. Kalmár Ferenc választókerületi elnök szerint – mint azt a lapnak mondta – az eljárás törvényes és szabályos volt.

Négy nappal később a tisztújító gyűlésen a korábban felvettek egy része szavazni akart, ám erre nem kaptak lehetőséget. A régi tagok újraválasztották Gyimesi Lászlót és a korábbi vezetőséget.

A Népszabadság idézi a Szegedma.hu nevű jobboldali weboldalt, ahol egyesek úgy kommentálták az ügyet, hogy Gyimesi és társai kiegyeztek Botka Lászlóval, sőt, Szeged szocialista polgármestere „megvette” az önkormányzati Fidesz-frakciót. A hozzászólók egy része arról ír, hogy a „puha” Fidesz helyett átlépnek a Jobbikba.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik