Gólgazdag Rangers-siker az Old Firmön

Már 2-1-re is vezetett a vendég Celtic, mégis a Rangers nyerte 4-2-re a skót bajnokság örökrangadóját, az Old Firmöt.

Minden egy Rangers góllal kezdődött: a 22. percben Steven Naismith lőtte ki igazítás után a jobb felsőt (1-0). Nem telt el sok idő, és máris megszületett az egyenlítés Gary Hooper révén: a támadó hihetetlen pontossággal gurított a hosszúba, és még ő is meglepődött azon, hogy a labda a hálóban kötött ki.

Sőt, Baddr El Kaddouri lövése után 2-1-re vezettek a vendégek. A találat nem mellesleg a hazai kapus hibájából született, ugyanis a távoli, kissé erőtlen próbálkozás a kezén irányt változtatva csorgott be a kapuba.

A szünet után nemcsak a térfelek cserélődtek fel, hanem az eredmény is: Jelavic, Lafferty és Naismith újabb találata révén megfordították az állást a kékek (4-2). A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Celtic a 75. perctől emberhátrányban játszott: Mulgrew második sárgája után mehetett zuhanyozni.

Naismith pontosan célzott:

Hooper precíz gurítása:

Eredmény-Skót bajnokság, 8. forduló
Glasgow Rangers-Celtic 4-2 (1-2)
Gólszerzők: Naismith (22., 90.), Jelavic (55.), Lafferty (67.), illetve Hooper (34.), El Kaddouri (41.)
Kiállítva: Mulgrew (75.)