Döntetlen az olaszországi „magyar” rangadón

Honfitársaink közül csak Vass Ádám játszott a Brescia és a Genoa gólnélküli meccsén a Serie A-ban.

A magyar középpályás ráadásul kezdőként végigjátszotta mind a kilencven percet, a 33. percben sárgát kapott Luca Banti játékvezetőtől. A hét közben az Olasz Kupában gólpasszt jegyző Rudolf Gergelyt ezúttal nem vetette be edzője.

A kiegyenlített mérkőzésen a hazaiaknak nyílt több lehetősége a gólszerzésre, a vendégvédelem és Eduardo kapus azonban állta a sarat, tartva a 0-0-át.

A vasárnap délután többi meccsén a Bari a Cesenával, a Lazio a Cataniával játszott döntetlent, míg a Cagliari a Leccét, az Udinese a Napolit verte hazai pályán (Di Natale triplázni tudott).

Eredmények:
Brescia – Genoa 0-0
Bari – Cesena 1-1 (Caputo 64. ill. Colucci 62. – 11-esből)
Lazio – Catania 1-1 (Hernanes 45. ill. Silvestre 44.)
Udinese – Napoli 3-1 (Di Natale 16., 45., 57. – az elsőt 11-esből ill. Hamsik 58.)
Cagliari – Lecce 3-2 (Matri 6., 15., Canini 28. ill. Olivera 54., Di Michele 81.)